Besni’de Çiftçilere Yönelik Bilgilendirme Toplantısı

  0
  378

  Besni Ziraat Odası Tarımsal Yayım ve Danışmalık Hizmeti kapsamında GAPTEYAP ile organizeli olarak Uzunkuyu Köyü çiftçilerine yönelik eğitim toplantısı yaptı.
  Adıyaman’ın Besni ilçesine bağlı Uzunkuyu Köyü çiftçilerine yönelik Besni Ziraat Odası Tarımsal Yayım ve Danışmalık Hizmeti kapsamında GAPTEYAP ile birlikte eğitim toplantısı gerçekleştirdi.
  Ziraat Mühendisi Selin Ekmekçi Güzel ile Ziraat Mühendisi Nursel Öztürkeri tarafından antepfıstığı yetiştiriciliği, hastalık ve zararları hakkında eğitim ve bilgilendirme yapıldı. Yapılan toplantıda ürün maliyetinin düşürülerek daha yüksek verim elde edilmesi hedeflendi. Bölgede en sık karşılaşılan hastalık ve zararlara karşı kültürel ve kimyasal mücadele yöntemleri ve zararlıları görsel olarak aktarıldı.
  GAPTEYAP teknik personellerinin katkılarıyla eğitim toplantısı kapsamlı olarak yürütülerek, çiftçilerin antepfıstığı ve üzüm yetiştiriciliği ile ilgili karşılaştıkları sorunlar çözülmeye çalışıldı. Besni Ziraat Odası Başkanı Sabri Özalp, Tarımsal Yayım ve Danışmanlık hizmeti kapsamında ilçemizin tüm köylerinde eğitim çalışmaları ve toplantıların düzenlenmeye devam edeceğini belirtti.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz