Besni’de Başarılı Öğrenciler Ödüllendirildi

  0
  403

  15 Ocak 2014 tarihinde Adıyaman’ın Besni ilçesi genelinde ilk ve ortaokullarda düzenlenen seviye belirleme sınavında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.
  Besni İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü SODES Kültür Salonu’nda düzenlenen törene; Besni İlçe Kaymakamı Emrah Yılmaz, Besni ilçe Garnizon Komutanı Kurmay Binbaşı İsmail İri, Besni İlçe Emniyet Müdürü Cemal Avan, Besni İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Turaç, Besni Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Mustafa Bulam, okul müdürleri, çok sayıda veli ve öğrenci katıldı.
  ‘Başarı Odaklı Çalışma’ projesi kapsamında; öğrencilerin sınavlara daha hazırlıklı girebilmelerini ve kendi seviyelerini görebilmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen deneme sınavında sınıflar bazında ilk üçe giren başarılı öğrenciler, Besni Eğitim Vakfı sponsorluğunda ödüllendirildi.
  Ödül töreninde konuşan Besni İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Turaç, “İlimizde akademik başarıyı arttırmak amacıyla Sayın Valimiz Mahmut Demirtaş önderliğinde, Vali Yardımcımız Murat Süzen koordinesinde yürütülmekte olan Başarı Odaklı Çalışma Projesi ilçemizde de Sayın Kaymakamımız Emrah Yılmaz önderliğinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yürütülmektedir. Geçtiğimiz hafta düzenlenen deneme sınavında ilçemizde dereceye giren öğrencilerimizi, onların başarısının mimarı olan öğretmenlerimi ve kıymetli velilerini tebrik ediyorum. Öğrencilerimizin başarılarının devamını diliyor, katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum” dedi.
  Daha sonra konuşan Besni İlçe Kaymakamı Emrah Yılmaz ise şunları söyledi:
  “Besni ilçemizin eğitim alanındaki başarısı ile her ortamda gururla bahsediyoruz. Bu başarının kazanılmasında emekleri olan tüm eğitim çalışanlarına şükranlarımı sunuyorum. Bizler de, başta İlçe Milli Eğitim Müdürümüz olmak üzere Garnizon Komutanımızla, Emniyet Müdürümüzle, Okul Müdürlerimizle, rehavete kapılmadan, Besni’de ki bu başarının daha yukarılara nasıl taşınabileceği üzerine çalışmalar yürütüyoruz. Sayın Valimiz Mahmut Mahmut Demirtaş’ın önderliğinde ve Vali Yardımcımız Sayın Murat Süzen’in koordine ettiği Başarı Odaklı Çalışma Projesi ile de öğrencilerimizin akademik başarısının arttırılmasını amaçlıyoruz. Bu proje kapsamında düzenlenen seviye belirleme sınavında göstermiş olduğunuz başarıdan dolayı başta öğrencilerimiz olmak üzere bu salonda bulunan ve bu başarıda emeği bulunan herkesi tebrik ediyorum. Sınavlarda elde edilen başarının rehavete dönüşmemesini umut ediyor, daha yüksek başarılara ulaşabilmenizi diliyorum.”

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz