Besni’de 5 Bin Kişiye Kutlu Doğum Pilavı

  0
  47

  Besni Müftülüğü ve Besnili işadamı Abdulkadir Alkan tarafından Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla Cuma Namazına müteakip ilçede bulunan bütün camilerde toplamda 5 bin kişilik kutlu doğum pilavı dağıtıldı.
  Cami çıkışındaki pilav dağıtımına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Cami avlusunda uzun kuyruk oluşturan vatandaşlara, pilav ve ayran ikram edildi.
  Konu ile ilgili açıklamada bulunan Besni ilçe Müftüsü Hanifi Damar, “Her sene olduğu gibi Allah’ın izniyle bu sene de kutlu doğum haftasını çok güzel bir şekilde idrak ettik. Cenabı Allah hayırlara vesile kılsın. Kutlu doğum programı içerisinde değişik etkinliklerimiz, faaliyetlerimiz oldu. Bu meyanda ilçemiz sakinlerinden, vatandaşlarımızdan, hayırsever İşadamı Abdülkadir Alkan kardeşimizden bu hafta dolayısıyla Cuma namazına müteakip ilçemiz merkezinde bulunan bütün camilerimizde kutlu doğum pilavını dağıtıldı. Kendilerine bu duyarlılıklarından ve katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Bu daimi hizmetlerini yıllarca Cenab-ı Allah’tan dua ve niyaz ediyorum” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz