Berberler ve Kuaförler Olağanüstü Kongre Kararı Bekliyor

  0
  129

  Geçtiğimiz günlerde 14 yönetim kurulu üyesinin istifasıyla gündeme gelen Berberler ve Kuaförler odasından istifa eden berberler oda başkanının sağduyulu davranıp olağanüstü kongre kararı almasını bekliyor.

  Berberler Odası Yönetim kurulunda bulunan 20 kişiden 14’nün oda başkanının yeterince görevini yapamadığı iddiasıyla istifasını sunmuş ve kamuoyuyla paylaşmışlardı.

   

  İstifa eden berberler adına bir açıklama yapan Mehmet İspir; “İstifalarımız sonrası yapmış olduğumuz açıklamada da belirtiğimiz üzere Adıyaman Berberler ve Kuaförler odası bir zamanlar bu ilde en aktif bir odaydı. Meslektaşlarımız arasında dayanışma, birlik, beraberlik hat safhadaydı. Ama maalesef 2014 yılı Ocak ayında yapılan kongre sonrası odamız gün geçtikçe işlevini yapamaz duruma geldi. Bu durum meslektaşlarımız arasında oldukça tepkiye neden oldu ve gördüğümüz lüzum üzerine öncelikle 14 yönetim kurulu üyemiz ardından da bir üyemiz olmak üzere toplam 15 yönetim kurulu üyesi istifa ettik. Gönül isterdi ki odamız böyle bir durumla karşı karşıya kalmasaydı. Ama maalesef sayın başkan bizi bu duruma kendisi getirdi. Derneğin yönetimin de şu anda başkanla birlikte dört kişi kaldı. 20 kişilik yönetim kurulundan 15 meslektaşımız istifa ediyorsa sayın başkan şapkasını önüne koymalı ben nerede hata yaptım demeli. O nedenle sağduyulu davranıp kongre kararı almalı, şayet meslektaşlarımız yeniden kendisini istiyorsa seçilir görevine devam eder, şayet seçilmezse de bizim bir büyüğümüz, meslektaşımız olarak ona her zaman kapımız açık olur. Yarın öbür gün kalan 4 yönetim kurulundan birinin istifası durumunda zaten dernek yönetimi kanunen düşmüş olacak ve Odalar Birliği kayyum atayacaktır. Biz böyle bir durumla karşılaşmadan, bu konuda sayın başkanı sağduyulu davranmaya ve bir an önce Berberler ve Kuaförler Odasının geleceği açısından olağanüstü kongre kararı alarak onurlu bir davranış sergilemesini arzu ediyoruz.” Dedi.

   

   

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz