Belediyeden “Sevgililer Günü”nde Kitap Okuma Etkinliği

  0
  157

  Adıyaman Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Adıyaman Girişimci Kadınlar ve İstihdam Derneği (AKİD) tarafından, “Dünya Sevgililer Günü”nde kitap okuma etkinliği düzenlendi.

  “14 Şubat Dünya Sevgililer Günü” dolayısıyla Demokrasi Parkı’nda gerçekleştirilen etkinlik saat 14.14’te başladı, 14 dakika kitap okundu. Etkinliğe Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Abuzer Gelse, AKİD Başkanı Birsen Günay, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda kitapsever katıldı.

  Adıyaman Girişimci Kadınlar ve İstihdam Derneği Başkanı Birsen Günay, yeterince kitap okunmadığına işaret ederek, “İlk emri ‘oku’ olan kitaba inanıyoruz ama bir Norveçli, bir Alman, bir Japon, bizden tam yüz misli kitap okuyor. Bizde bırakın öğrenciyi, öğretmenlerin çoğunluğu kitap okumuyor. Bilim adamlarının, devlet adamlarının büyük bir çoğunluğu kitap okuyarak o seviyeye gelmişlerdir. Ülkemizde 65 bin kişiye bir kütüphane, 95 kişiye bir kahvehane düşüyor. Adıyaman’da kitap okuma ile ilgili farkındalık oluşturmak, kitap okumanın önemine dikkat çekmek amacıyla, bu etkinliği gerçekleştirdik. Adıyaman Belediyesi’yle ortaklaşa düzenlediğimiz bu kampanya, yerelde başlayıp ulusala yayılmıştır. Adıyaman ile beraber eş zamanlı olarak birçok ilden kampanyamıza katılımlar oldu. Bu kampanyayı ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz Adıyaman Belediyesi’ne ve bugün bizleri yalnız bırakmayan tüm Adıyamanlılara teşekkür ediyorum” dedi.

  Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Abuzer Gelse ise konuşmasında; “14 Şubat günü saat 14.14’de 14 dakika kitap okuma kampanyası başlattık. Sevgiye ve sevgiliye dair en güzel ifadeleri kitaplar barındırmıştır. Her yaştan insanımıza kitap okumayı özendirmek için bu etkinliği düzenledik. Teknoloji çağında okuma kültürü, daha da bir önem arz ediyor. Teknolojik iletişim araçlarını kullanan insanların birebir iletişim kurla alanları daralıyor. Bu durumu ortadan kaldırabilmek için kitap okuma alışkanlığının kazandırılması gerektiğini düşünüyoruz” diye konuştu.

  VKZ_0839

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz