Belediye Ulaşımda Takdir Görüyor

  0
  133

  Adıyaman Belediyesi tarafından şehir içi ulaşımına soluk getirilmesi amacıyla sayısını arttırdığı belediye otobüsü hizmeti halktan büyük takdir görüyor.
  Şehir içi ulaşımında büyük sorunlar yaşayan Adıyaman’da bu sorunu ortadan kaldırmak için yoğun gayretler sarf eden Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’nun talimatıyla alınan son 6 büyük halk otobüsünü bünyesine katan Adıyaman Belediyesi, şehir içerisinde gündüz hizmet veren otobüs sayısını 9’a çıkardı, gece de 2 olan otobüs sayısını 3’e çıkarmak için siparişi verdi.
  Yeni otobüslerin hizmet vermeye başlamasıyla birlikte sorunun minimuma indiğini dile getiren yetkililer, halktan da çok olumlu tepkiler aldıklarını söylediler. Gündüz 9 araçla yapılan seferlerin yanı sıra gece saat 23.00 ila 06.00 arasında iki otobüsün ücretsiz hizmet vermesinin de büyük takdir topladığını sözlerine ekleyen yetkililer, hizmetlerinin daha kaliteli bir şekilde sürdürülmesi için çalışmalara devam ettiklerini bildirdiler.
  HALK MEMNUN
  Adıyaman Belediyesi’nin aldığı son 6 yeni büyük otobüs ile ulaşımda yaşadıkları problemlerin sona erdiğini söyleyen yolculardan üniversite 4. sınıf öğrencisi Fatma Büşra Cemiloğlu, “Adıyaman’da dördüncü yılım. Şu ana kadar ulaşımda hep sorunlar yaşadık. Daha önce belediye otobüsleri 30 dakikada bir geliyordu. Ancak alınan yeni otobüslerden sonra artık çok daha kısa sürede otobüs geliyor ve yoğunluk yaşamadan hemen binebiliyoruz. Ayrıca belediye otobüslerinin güzergahının yeni hastane ile üniversite arasında direk olması da ayrıca bir avantaj bizim için. Bundan dolayı emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.
  Vatandaşlardan Rıfat Taşar ise belediyenin şehir içi ulaşımında ortaya koyduğu çalışmaları takdir ettiklerini söyleyerek, “Bu gibi çalışmaları ve gelişmeleri çok olumlu buluyoruz. Belediyemizin özellikle ulaşımdaki gayretleri takdire şayan. Sayın başkanı takdir ediyor, çalışmalarını beğeniyoruz” dedi.
  Öğrencilerden Mustafa Büyükpolat ise otobüs sayılarının artmasıyla ulaşımdaki sorunların azaldığını dile getirerek şunları söyledi: “Adıyaman’daki otobüslerin sayısının artmasından gayet memnunuz. İnşallah devamı gelir. Yaman Kart sisteminde de bazı küçük çaplı sorunlar olsa da güzel ve faydalı bir sistem. Belediye Başkanımızdan otobüs sayısının daha da artmasını istiyoruz. Çünkü Adıyaman artık eskiye göre daha büyük ve bunun için buna daha çok ihtiyaç duyuyor.”
  Lise öğrencilerinden Zeynal Abidin Eroğlu ise şehir içi ulaşımında yaşanan gelişmelerden duyduğu memnuniyeti şöyle dile getirdi: “Okula gitmek için her gün belediye otobüsüne binmemiz gerekiyor. Daha önce çoğu kez yolda kalıyorduk, dolu olduğu için binemiyorduk ama otobüs sayılarının arttırılmasıyla bu sorunumuz ortadan kalktı. Belediye başkanımıza teşekkür ediyorum.”
  Halk otobüslerinin sayısının artmasının şehir içi trafiğini olumlu yönde etkileyeceğini söyleyen yolculardan Emrullah Eroğlu isimli vatandaş ise, “Adıyaman Belediyesi tarafından otobüs sayısının arttırılmasından son derece memnunuz. Daha önce araç sayısı az olduğu için belediye otobüslerine binemiyorduk. Otobüs sayılarının arttırılması ildeki şehir içi ulaşımına kalite getireceği gibi şehir merkezindeki araç yoğunluğunu da ortadan kaldıracaktır. Evi şehir merkezinin dışında olan kimseler, halk otobüslerinin sağlıklı bir şekilde işlediğini görünce şahsi araçları yerine otobüsü tercih edeceklerdir ve bu şekilde ilimizin bir başka önemli sorunu da kısmen çözülmüş olacaktır. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
  “HALKIMIZIN İSTEKLERİNE CEVAP VERMEK BİZİM GÖREVİMİZ”
  Konu ile ilgili görüşlerini dile getiren Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu ise, Adıyaman’da eksikliği ciddi şekilde hissedilen halk otobüslerinin sayısını 9’a yükselttiklerini dile getirerek, “Göreve geldikten sonra aldığımız 3 yeni otobüsümüzün yetersiz olduğunu görüce 6 yeni otobüs daha aldık. Böylelikle gündüz 9 büyük otobüsümüz hizmet vermeye başladı. Gece saat 23.00 ila sabah saat 06.00 arasında ücretsiz olarak hizmet vermesi için aldığımız iki küçük gece otobüsü de almıştık. Bu sayınında yetersiz olduğunu gördük ve gece seferleri için de bir otobüs siparişi verdik. Bundan sonrası içinde otobüslerimizin yetersiz olduğunu görürsek yenilerini alacağız. Yenileriyle değiştirdiğimiz eski otobüslerimizi ise yeni ve eski mezarlığa servis olarak düşünüyoruz. İnşallah yapacağımız çalışmalar ile halkımızın taleplerini daha sağlıklı şekilde yerine getirmiş oluruz” şeklinde konuştu.
  OTOBÜSLERE İNTERNET, YOL KENARLARINA YENİ DURAKLAR GELİYOR
  Şehir içi ulaşımla ilgili projelerinin henüz tamamlanmadığını da sözlerine ekleyen Başkan Kutlu, sırada bekleyen projeler için şunları söyledi: “Adıyamanlı hemşerilerimiz her şeyin en iyisine layıktır. Bunun farkındayız ve bunun için gece gündüz demeden tüm gücümüzle çalışıyoruz. Özellikle şehir içi ulaşımıyla ilgili yaptığımız projelerimiz henüz tamamlanmadı. Otobüs sayımızı arttırdık, şimdi sıra daha önce gençlerimize vermiş olduğumuz otobüslerde ücretsiz internet sözü. Bu sözümüzü yerine getirmek için çalışmalara başladık. Ayrıca şehrin bazı noktalarında yeni duraklara ihtiyaç var. Bulvardan başlayarak, eksik görünen noktalara yeni duraklar yerleştirmek için de çalışmalar yürütülüyor. İnşallah en kısa sürede bu çalışmalar da sonuçlanacaktır.”

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz