Belediye Konservatuarında Yeni Dönem Başladı

  0
  129

  Adıyaman Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini yürüten Belediye Konservatuarında yeni başladı.

  Adıyaman Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde, Adıyaman kültürünü genç nesillere ulaştırmak amacıyla kurulan Belediye Konservatuarında yeni dönem başladı. Geçen yıl tiyatro, resim, halk oyunları ve çalgı aletlerinin de aralarında bulunduğu 20 farklı dalda eğitim verilen konservatuara bu yılın ilk dönemine 180 öğrenci kayıt yaptırdı.

  Adıyaman Belediyesi Konservatuarı 2016-2017 eğitim öğretim yılında sanat müziği, halk müziği, halkoyunları, bağlama, keman, çocuk korosu, gitar, resim, piyano, tiyatro ve ney kurslarının eğitimine başlandığını söyleyen yetkililer, kursların hafta sonu olmak üzere ücretsiz verildiğini dile getirerek, “Konservatuarımızda, kendi branşlarında uzman olan öğretmenlerimiz önderliğinde yerelden ulusala doğru müzik bilgilerini gelecek nesillere aktarmak amaçlanıyor. Bu anlamda, sanat müziği kursuna 20, halk müziği kursuna 15, halkoyunları kursuna 15, bağlama kursuna 13, gitar kursuna 32, piyano kursuna 15, resim kursuna 17, tiyatro kursuna 21, ney kursuna 15, keman kursuna 17 ve çocuk korosuna 10 olmak üzere toplamda 180 öğrencimiz kayıt yaptırmış ve eğitimlere başlamıştır” diye konuştular.

  Konservatuarda eğitim öğretime 12 ay boyunca aralıksız devam edildiğini de sözlerine ekleyen yetkililer, her yaştan sanatseveri konservatuara davet ettiler.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz