Belediye Konservatuarında Kayıtlar Sürüyor

  0
  86

  Adıyaman Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini yürüten Belediye Konservatuarında yeni dönem kayıtları sürüyor.

  Adıyaman Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde, Adıyaman kültürünü genç nesillere ulaştırmak amacıyla kurulan Belediye Konservatuarı yeni dönem kayıtlarına başladı. Geçen yıl bine yakın öğrenciye tiyatro, resim, halk oyunları ve çalgı aletlerinin de aralarında bulunduğu 20 farklı dalda eğitim verilen konservatuarın son kayıt tarihi 17 Ekim olarak belirlendi.
  Yeni eğitim dönemi hakkında bilgi veren Adıyaman Belediyesi Konservatuarı yetkilileri, “Unutulmaya yüz tutmuş kültürel değerlerimizin gençlerimize öğretilmesi amacıyla kurulan konservatuarımızın yeni eğitim dönemi için kayıtlarımız devam ediyor. Her yıl ortalama 15 ila 20 arasında dalda eğitim verilen konservatuarımızda Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, Türk Halk Oyunları, Resim, Tiyatro, Çocuk Korosunun yanı sıra gitar, bağlama, ney, kaval, piyano, ud, keman gibi enstrüman kursları da verilmektedir. Eğitim öğretimin yanı sıra birimimiz ulusal düzeyde gerek görülen platformlarda ilimizi temsil etmektedir, ulusal yarışmalara da katılmaktadır. Yine belediyemizin ve diğer kurumların özel gün ve haftalarında düzenledikleri etkinliklerde görev alan konservatuarımızda görev yapan öğretim elemanlarının tamamı kendi alanlarında yükseköğrenimini tamamlamış uzman kişilerden oluşmaktadır” diye bilgi verdiler.
  Yeni kayıt döneminin 17 Ekim tarihinde sona ereceğini de sözlerine ekleyen yetkililer, “2015 eğitim öğretim yılı yaz kurslarında; Bağlama, keman, gitar, piyano, resim, ney, tiyatro alanlarında eğitimler verildi. Her yıl olduğu gibi bu yılda yoğun bir ilgiyle kurslarımız tamamlandı. Kurslarımız için 2016 eğitim öğretim yılı yeni dönem kayıtları da devam ediyor. Kayıtların hemen ardından başlayacağımız eğitimimiz hafta sonları olacaktır” şeklinde konuştular.

  PHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz