Belediye Başkanı Öztürk’ten Sırrı Süreyya Önder’e IŞİD Tepkisi

  0
  85

  Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk, ‘Adıyaman ve Besni’de IŞİD’e katılım var ve sempatizanı çok’ diyen HDP’li milletvekili Sırrı Süreyya Önder’e tepki göstererek, tarihin her döneminde vatanına sevdalı insanların yaşadığı Besni’de terör örgütleri ve radikal gruplara katılımın söz konusu olmadığını belirterek, tepki gösterdi.

  Konuyla ilgili yazılı açıklamada bulunan Belediye Başkanı ibrahim Öztürk, “Geçtiğimiz günlerde HDP Ankara milletveki Sırrı Süreyya Önder’in Adıyaman ve Besni ilçemizle ilgili önyargılı ve tamamen şehrin huzurunu bozmaya yönelik provakatif ve gerçekdışı söylemleriyle manipüle ederek Adıyaman özelde de Besni gençlerini hedef göstererek terör örgütlerine, ÖSO ve IŞİD gibi örgütlere katılmayla itham etmiştir. Huzur şehri Adıyaman’ımızın ve Besni’nin tertemiz, vatanına milletine bağlı ve kardeşliğin hakim olduğu şehrimizde böyle radikal gruplarla ilişkilendirmek kimsenin haddi değildir” dedi.

  – BİZİM GENÇLERİMİZ ANCAK VATANINI SAVUNUR

  Sırrı Süreyya Önder’in Adıyaman’da kentte stand kurularak IŞİD saflarında savaşa gitmek isteyenlerin kayıtlarının yapıldığını iddia etmesinin doğru olmadığını vurgulayan Öztürk, “Doğru değil ve kabul edilemez bir durum. Adıyaman insanı, ancak vatanı ve ay yıldızlı bayrağı söz konusu olduğu zaman hazır ve nazır olur. Gerçeklikten uzak olan bu tavırlarıyla Sırrı Süreyya Önder ne yapmak istediğini ve ne dediğini bilmiyor. Söyledikleri ve ithamları ancak terör örgütü PKK’nın yapmış olduğu terör faaliyetlerinde olur. Şehrimizin huzuru bozmaya yönelik gerçekdışı söylemler kimsenin haddine değildir” şeklinde konuştu.

  – BESNİ, TERÖRLE ANILMAZ

  Sırrı Süreyya Önder’in “Adıyaman’daki bu oluşumların devlet katında özel bir himaye gördüğünü, Adıyaman’da kimi çevirseniz size söyler” cümlelerinin haddi aşan cümleler olduğunun altını çizen Öztürk, şöyle devam etti:

  “Adıyaman Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde terörle ve radikal gruplarla en az anılan illerimizden biridir. Adıyaman huzur şehridir, ilimizi karıştırmak isteyen ve provakatif söylem ve eylemlerde bulunanlara her zaman karşı durmuş barış ve kardeşlik şehridir. Besni’mizde bu tür oluşumların barınmasına fırsat verilmeyen ender yerlerden biridir. Terörün barınmadığı ve hücre yapılanmalarının olmadığı yerlerden birisi Besni ilçemizdir. Bu sebeple kim gelirse gelsin Adıyaman’da ve özelde Besni’mizde terör yerine huzur ve kardeşliğin hakim olduğunu göreceklerdir”

  – TERÖRÜ LANETLİYORUZ

  Öztürk, ” Sırrı Süreyya Önder ve bütün herkes şunu bilsin ki, halk olarak biz IŞİD’i de PKK’yı da terör örgütü olarak görüyoruz. Bütün terör örgütlerini ve terörist faaliyetleri lanetliyoruz. Devletimiz güçlüdür. Bütün terör unsurlarının nerede barındığını ve terörist faaliyetlerin yapılıp yapılmadığı çok iyi bilmektedir. Devletimizin, hükümetimizin çalışmaları ve gayretleri ile er ya da geç bu ülkeye huzur barış ve kardeşlik gelecektir. Kardeşliğe halel getirecek davranışta bulunanlar hüsrana uğrayacaktır. Bu ülke Türk’üyle, Kürd’üyle, Laz’ıyla, Arab’ıyla kardeştir, kardeş olmaya devam edecektir. Bu vesiyle ülkemizde son zamanlarda yaşanan terör saldırılarını lanetliyor, saldırılarda şehit düşen vatan evlatlarını rahmetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz