Belediye Başkan Adayı Kutlu YADER’i ziyaret Etti

  0
  473

  YADER’i ziyaret eden AK Parti Adıyaman Belediye Başkan Adayı Hüsrev Kutlu, Adıyaman’ın kangrenleşen sorunlarına dikkat çekti.

  Adıyaman İnsani Yardım Derneği’ni (YADER’i) ziyaret eden AK Parti Adıyaman Belediye Başkan adayı Fehmi Hüsrev Kutlu, ziyaret esnasında Adıyaman’da kangrenleşen sorunlar arasında yer alan otopark sorunu ve şehir merkezinde trafiğin yoğun olması konusunda STK’ların taleplerini dinleyerek, ekibiyle birlikte farklı projelere imza atacaklarını söyledi.

  “Kentsel dönüşüm sadece varoşlarda değilde çarşı merkezinde de olmalı”

  Adıyaman İnsani Yardım Derneği’nin (YADER’in)  yöneticileriyle sohbetinde Adıyaman’ın trafik sorunun çözümü noktasında yeni cazibe merkezlerinin oluşturması gerektiğini vurgulayan AK Parti Adıyaman Belediye Başkan adayı Fehmi Hüsrev Kutlu, “Göreve geldiğimizde ilimizin otopark sorununu çözeceğiz. Bu sorunu çözüme kavuşturmak için beklide çarşıyı genişletecek formüller bulmamız lazım. Yani çarşı merkezimiz değişmemeli, muhafaza edilmeli. İnsanlar çarşı merkezine gelirken arabasını park edeceği yerler bulmalılar. Bunun içinde düşündüğümüz ilk proje katlı otoparklardır. Yani yer altında da bir takım çalışmalar yapılmalı. Fakat en büyük sorunuz yer altı suyu. Bu sorun içinde çalışmalarımız var. Her halükarda otopark sorunu çözülmezse çarşı merkezi gün geçtikçe cazibesini kaybedecek. Yeni caddelerin açılması suretiyle caddelerimiz genişleyecek, bazı yollar trafiğe kapatılacak. Trafiğe kapatılan yolların girişinde ve çıkışında mutlaka otoparkların olması lazım. Otopark olmazsa trafiğe kapattığımız yollarda yayalar rahatlıkla gezemeyebilirler. Bu konuda çalışmalarımız bulunmakta. Kentsel dönüşümde bu projenin çok büyük bir ayağı. Kentsel dönüşüm sadece varoşlarda değilde çarşı merkezinde de olmalı” şeklinde konuştu.

  “İnsanların bilgilerinden istifade etmek isteriz”

  Kentsel dönüşüm projesi kapsamında TOKİ’nin konut yaptığı yerlere bakıldığında binaların çok sıkışık halde olduğuna dikkat çeken AK Parti Adıyaman Belediye Başkan adayı Fehmi Hüsrev Kutlu, “Kentsel dönüşüm projesinin gerçekleştiği yerleri biraz daha rahat ve cazip hale getirmemiz lazım. Ayrıca toplumu ve çarşı merkezini rahatlatacak formüller üretmeliyiz. Bu konuda çözüm ürettiğimiz gibi esnaf odalarıyla da görüşmelerimiz sürüyor. Sonuç itibariyle esnafı mağdur etmeden çözümler veya formüller üretmemiz lazım. Bu konu üzerinden görüşü olanlar varsa o insanların bilgilerinden istifade etmek isteriz. Bunun dışında farklı meslek grupları bir çarşı içerisinde vatandaşlarımıza hizmet etmek isterlerse o zaman vatandaşlarımız o alana yönelecektir. Bu tür yeleri cazip hale getirdiğimiz zaman meslek grupları kendi istekleri doğrultusunda mekan edinmeye başlayacaklardır” diye konuştu.

  “STK’ların söyledikleri dikkate alınmalı ve birlikte hareket edilmeli”

  Öte yandan Adıyaman’ın yerel yönetimlerde temel sorunlarının çözüme kavuşması için birçok STK’yla görüştüğünü belirten Fehmi Hüsrev Kutlu, “Ziyaret ettiğimiz STK’lardan olumlu mesajlar almaktayız. STK’ların bana güvendiklerini ve çok şeyler beklediklerini görüyorum. STK’larımızla elele vererek, ilimizi daha güzel yerlere götüreceğimizi düşünüyorum. STK’lar önemli unsurlardır. Kesinlikle STK’ların söyledikleri dikkate alınmalı ve birlikte hareket edilmeli” ifadelerini kullandı.

  Adıyaman İnsani Yardım Derneği (YADER) Başkanı ve İHH Gönüllüsü Fadıl Akkuş, ise AK Parti Adıyaman Belediye Başkan adayı Fehmi Hüsrev Kutlu’nun ziyaretinden dolayı memnuniyet duyduğunu ifade etti.

   

  ihh (7)

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz