BDP Belediye Başkan Adayı Yavaş, Seçime İddialı Giriyor

  0
  507

  BDP Adıyaman il örgütü basına verdiği kahvaltıda Adıyaman belediye başkan adayını açıkladı.

  BDP Adıyaman il örgütü paşa konağında basına verdiği kahvaltıda Adıyaman belediye başkan adayının Erdal Yavaş olacağını açıkladı. Burada basının sorularını yanıtlayan Yavaş projelerini basınla paylaştı.

  Basın toplantısında konuşan BDP Adıyaman Belediye başkan Adayı Erdal Yavaş,”bu güne kadar Adıyaman hep geride bırakıldı özelikle son 10 yıllı AKP de olmasına rağmen hak ettiği yatırımları ve hizmetleri bu dönmelerde alamamıştır. Biz BDP olarak yerelden yönetimi önemsiyoruz bu çerçevede 2014 yerel seçimlerinde Adıyaman da iddialı bir şekilde hazırlanıyoruz. Adıyaman halkına hizmet için kazanacağımıza olan inancımızla tüm Adıyaman halkının desteğini bekliyoruz”.diyen Yavaş “diğer siyasi parti adaylarının herhangi bir projelerinin olmadığına değinerek kendilerinin Adıyaman’ın imarından alt yapısına ve kentsel dönüşümüne katkı sunacak çok ciddi projelerinin olduğunu ifade etti.

  Adıyaman için onlarca proje

  Yavaş,”Adıyaman da pirin vadisi üzerinde gerçekleştireceğimiz proje kapsamında kongre kültür merkezleri, gençlik merkezleri, kadın sığınma evleri, mesire alanları, gezi ve koşu parkurları, pirin mağaralarıyla birleşik turizm merkezleri ile Adıyaman a çok ciddi bir yeşil, kültürel ve sosyal alanlar kazandıracaklarını belirtti. BDP Adayı Yavaş; ”Kuzey çevre yolu projesiyle Adıyaman’daki trafik yoğunlunu çözerek şehrin ulaşımını rahatlatacaklarını, kattı attık tesisi projesiyle Adıyaman da meydana gelen attıkları bertaraf ederek enerji üreteceğini, TPAO arazisinin Adıyaman Belediyesine devrini sağlayarak şehir parkına dönüştüreceklerini, mahallelerde semt merkezleri oluşturarak yaşlıların, gençlerin, kadınların ve çocukların yararlanabilecekleri yaşam alanları oluşturacağız” dedi. Basın toplantısının devamında sözlerini: “Adıyaman’ın tarihi kültürel ve mimari yapısına uygun uydu kentler inşa edeceğiz Engelli yurttaşlarımıza engelsiz yaşam merkezleri kuracağız. Katılımcı demokratik belediyecilik anlayışıyla mahalle meclisleri kurarak bunları kent meclislerine taşımak STK’ları dahil ederek Adıyaman belediyesinin yönetimine ve projelerine yön vermelerini sağlayacağız.” dedi.BDP Belediye Ba+şkan Aday¦- Erdal Yava+ş+ş (1)

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz