Bayırbucak Türkmenleri İçin Ümmet Kardeşliği Platformu

  0
  81

   

  Besni ilçesinde Bayırbucak Türkmenleri için Ümmet Kardeşliği Platformu kuruldu.

  İlk etapta 5 STK öncülüğünde oluşturulan platformun, Bayırbucak Türkmenlerine maddi ve manevi destekte bulunup, yapılan yardımları bizzat ulaştıracağı belirtildi.
  Besni Alperen Ocakları Başkanı Mustafa Unuturum, yaptığı açıklamada, Sivil Toplum Kuruluşları ile birlikte Ümmet Kardeşliği Platformunu kurmuş olmanın mutluluğunu ve burukluğunu yaşadıklarını ifade etti.

  Dünya’da dört bir yanda zulme maruz kalan bütün Müslüman ve mazlumlar için bir platform oluşturma gereği duyduklarını anlatan Unuturum, şöyle konuştu:

  “Bu platform ilk etapta Suriye’de Bayırbucak Türkmenlerinin yaralarına merhem olmaya çalışacak. Besni Alperan Ocaklarının öncülüğünde Besni İmam Hatip Lisesi Mezun Mensupları Derneği, Besni Kent Konseyi, Besni Medeniyet Derneği ve Besni Do-Kan Spor Kulübü ile birlikte bir araya gelerek bu platformu oluşturduk. Bu yardım kampanyasına ve hayra ortak olmak isteyen bütün vatandaşlarımız bizimle irtibata geçebilir. Yardım için gerekli malzemeler, battaniye, kuru gıda, parke, mont, bot, İlk Yardım Malzemesi. Dileyen nakdi yardım yapabilir. Yardımlarınızı Besni Alperen Ocakları, Besni İmam Hatip Lisesi Mezun Mensupları Derneği, Besni Kent Konseyi, Besni Medeniyet Derneği ve Do-Kan Spor Kulübüne teslim edebilirsiniz”

  PHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz