Bayan Muhtar Adaylarından Başkan Taş’a Ziyaret

  0
  63

   

  30 Mart’ta yapılacak olan muhtarlık seçiminde aday olan bayan muhtar adayları Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkan yardımcısı Muhtar Abdulkadir Geylani Taş’a nezaket ziyaretinde bulundular.

   

  Ziyarette Cumhuriyet Mahallesi Muhtar Adayı Serpil Korkmaz, Alitaşı Mahallesi Muhtar Adayı Kadriye Sarı, Yenipınar Mahallesi Muhtar Adayı Gülizar Özdemir, Yunus Emre Mahallesi Muhtar Adayı Selma Çakmak ve Fatih Mahallesi Muhtar Adayı Berivan Aydoğdu bulunurken, KAMER Yönetim Kurulu Üyesi Türkan Ağır ve Adıyaman Girişimci Kadınlar ve İstihdam Derneği Başkanı Birsen Günay, bayan muhtar adaylarına eşlik ettiler.

   

  Bayanların her platformda aktif olarak yer almalarını en büyük temennileri olduğunu belirten KAMER Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Türkan Ağır; “Önümüzde bir yerel seçim var ve gönül isterdi ki bayan belediye başkan adayları, belediye meclis üyeleri, il genel meclis üyeleri sayıca fazla olsaydı. Ancak her şeye rağmen siyasi partiler her geçen gün bayan adaylar noktasında yeterince olmasa da yer vermeye başladılar. Yine aynı şekilde muhtarlık seçimi var ve bu dönem bir çok mahallemizden bayan adaylarımızın çıkması bir bayan olarak bizleri çok mutlu etmiştir. Farklı mahallelerden muhtarlığa aday olan bayan arkadaşlarımıza destek vermek, onların gücüne güç katmak amacıyla bazı ziyaretlerde bulunuyoruz. Bugünde

  Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkan yardımcısı Muhtar Abdulkadir Geylani Taş’ı ziyaret ettik. Kendisi sağolsun bilgi ve birikimlerinden bahsetti, seçim günü neler yapmaları, nelere dikkat etmeleri noktasında açıklamalarda bulundu. Kendisine teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımızın da artık cinsiyet ayrımı yapmadan bayanlarımıza güvenmelerini, onlara destek olmalarını temenni ediyor, bütün bayan muhtar adaylarımıza şimdiden başarılar diliyorum” dedi.

   

  Bayan Muhtar adaylarına seçimlerde başarı temennisinde bulunan Adıyaman Girişimci Kadınlar ve İstihdam Derneği Başkanı Birsen Günay; “Dernek olarak bayanlarımızın hayatın her alanında aktif bir şekilde rol almasını istiyoruz. Önümüzde seçim var geçtiğimiz yıllara nazaran bu dönem bayan muhtar adaylarımızın sayıca fazla olması bizleri sevindirmiştir. Dernek olarak bayan muhtar adaylarımızın bu cesaretlerinden dolayı tebrik ediyoruz. Onlara destek olmak amacıyla bugün hep birlikte Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkan yardımcısı Muhtar Abdulkadir Geylani Taş’ı ziyaret ettik. Sayın muhtarımız bayan muhtar adaylarımıza tecrübelerinden bahsetti kendisine teşekkür ediyor, halkımızın da bayan muhtar adaylarımıza destek olmalarını ümit ediyorum” dedi.

   

  Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkan yardımcısı Muhtar Abdulkadir Geylani Taş; “Genel başkanımız Hüseyin Akdeniz ve konfederasyon olarak bayan muhtarlarımızın artmasını her platformda dile getirmekteyiz. Bu dönem ilimizde bayan muhtar adayların artması bizleri sevindirmiştir. Ülke geneli büyük şehirlerimizde bayan muhtar sayısı yeterli değilse de yinede bayan muhtarlarımız var. Ama doğu bölgelerine doğru gelindiğinde bu sayı daha az hatta yok denecek kadar az. Bir erkek muhtarın yapacağı işleri ondan daha iyi yapabilecek belki bayan muhtar adaylarımız var.

  O nedenle seçmenimiz artık bayan muhtar adaylarımıza güvenmeli, onlara şans vermelidir. Bu konuda bize ne görev düşerse yardıma hazırız. Bu vesileyle ziyaretlerinden dolayı Türkan Ağır’a, Birsen Günay’a ve bayan muhtar adaylarımıza teşekkür ediyor, çıktıkları bu yolda başarılar diliyorum” dedi.BAYAN MUHTAR ADAYLARI TA+Ş Z¦-YARET (2)

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz