“Başörtülü, Başı Açık El Ele Bu Ülkede Beraberce Yaşayabiliyor”

  0
  125

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin kutlu yürüyüşünü kimsenin durduramayacağını söyledi. Erdoğan, konuşmasında paralel yapıya seslenerek, “Parti kurun boyunuzu posunuzu görelim” dedi.
  Adıyaman’da, Sakarya Caddesi Vali Yücel Özbilgin Parkı’nın bulunduğu meydanda halka hitap eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı coşkulu bir kalabalık karşıladı. Adıyaman’da binalara asılan ilginç afişler dikkatleri çekti. Erdoğan, konuşmasına Adıyamanlıları selamlayarak başladı.
  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan konuşmasında, iftira ve münafık vurgusu yaparak, paralel yapıyı eleştirdi. Erdoğan, “Bu ne yaman bir manzaradır, Allah sizlerden razı olsun. Rabbim bu birliğinizi, beraberliğinizi, kardeşliğinizi daim etsin inşallah. Bizlere bu muhteşem coşkuyu yaşattığınız için Rabbim sizlerden razı olsun. Fitne için nifak için çalışanlar olsun. Sizin şu muhabbetiniz, şu sevdanız var ya bize yeter. Bize Allah yeter, bize millet yeter, bize işte bu Adıyaman yeter. Rabbim dayanışmamızı, yol arkadaşlığımızı bozmasın inşallah. Dik duracağız, dikleşmeyeceğiz. Peygamber Efendimiz bir seferden dönerken Hz. Ayşe validemize iftira atıldı. Münafıklar, Hz. Muhammed Efendimiz ile Hz. Ebu Sıdık arasına nifak sokmaya çalışıyorlar. İffetli insana Annemiz Hz. Ayşe validemize leke sürmeye çalışıyorlardı. Namuslu insanlara leke bulaştırmaya çalışanlar, o lekeyi eline yüzüne bulaştırır” dedi.
  Kendilerine iftira atanların iftiraların altında kaldığını, çamur atanların o çamurun içinde boğulduğunu belirten Erdoğan, “Varsın çekemeyenler olsun, varsın kıskananlar olsun fitne için nifak için gece gündüz çalışanlar olsun. Sizin coşkunuz, şu aşkınız var ya bize bu yeter. Namuslu insanlara leke bulaştırmaya çalışan o lekeyi eline yüzünü bulaştırır. Biz şer zannederiz ama onda hayır vardır. Pensilvanya’da bir zat var bize iftira atmaya bize beddualar etmeye Türkiye’ye fitne sokmaya başladı. 3 ay içinde maskesi düştü. Foyası meydana çıktı. Rabbim elini ayağına dolaştırdı, böyle mahcup oldu. Savaş Ay’la röportaj yapmış, ne diyor dinlediniz değil mi? Ben oraya gönül veren sevgili kardeşlerime söylüyorum hala uyanmayacak mısınız? Ne diyor, ‘Cebrail bir parti kursa kusura bakmasın ben onu desteklemeyeceğim’. Böyle diyen zat şu anda CHP’yi destekliyor. CHP’ye istikamet çiziyor, CHP’yi kukla gibi idare ediyor. CHP’nin olmadığı yerde de MHP’yi destekliyor. Al birini vur ötekine. Adıyaman’da ablalar, abiler köylere gidiyorlarmış. Onlara gerekli şeyleri söylemişsinizdir. Benim bir şey söylememe gerek yok. Onlara şunu da söyleyin. ‘Adıyaman Havaalanı’ndan Adıyaman merkeze hangi yüzle geliyorsunuz?’ ” şeklinde konuştu.
  “Başörtülü kızlarımız üniversiteye alınmadığı zaman sizin hocanız ‘başörtüsü füruattır’ diyordu” şeklinde konuşan Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: “Şimdi AK Parti iktidarı kızların başörtülü olarak üniversiteye girmelerinin önünü açtı. Başörtülü başı açık el ele beraberce bu ülkede yaşayabiliyor. Bundan mı rahatsız oldunuz. Eğer gücünüz varsa gidin partinizi kurun bize öyle gelin. Pensilvanya’daki gelsin partinin başına geçsin beraberce boyunuzun ölçüsünü alın. Niye oradan Türkiye’yi karıştırıyor. Eğer dürüstse bu vatanı karıştırmasın vatanına gelsin niye gelemiyor. Onunla ilgili yasaklar mı var niçin gelemiyor diye bir sorun. İşte 30 Mart bu oyunu bozmanın tarihidir. 26 gün kaldı. Gece gündüz çalışmaya var mıyız? unutmayın bu tarih sıradan bir tarih değil. Bu tarih aynı zamanda Kahire’de Esma kızımızın ruhunun yadedildiği tarih olacak. O da bu ülkenin aynen yaşananların özlemi içerisindeydi. Kahire’de Mısır’da onlar da bu özlemi çekiyorlardı ama nasip olmadı. O şehit edildiği gün babası zindana gitti. O ne dedi Said Nursi gibi zalimler için yaşasın cehennem dedi. Zalimler için yaşasın cehennem diyorum. Zulüm ile abad olunmaz. Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste. Bunların kardeşliği kaset kardeşliği. Pensilvanya’daki fitne şebekesi önce CHP’yi sonra MHP’yi dizayn etti. 3 kafadar biraraya geldi. Bitlis’te 5 parti bir oldular. Hepsinin toplamı yüzde 7. Kırk çürük yumurtadan bir sağlam yumurta olmaz. Olay bu. Onun için Adıyaman sandıkları patlatacak. AK Parti ile gümbür gümbür yeni bir döneme başlayacağız. Adıyaman bizi hiç bir zaman yalnız bırakmadı. Meydanlara sığmıyor”.
  CHP Genel Başkanı’nın eline kasetlerin verildiğini belirten Erdoğan, “O da Pensilvanya’nın grup toplantılarında borazanlığını yapıyor. Utanmadan sıkılmadan iftiralarla Başbakana yalan doyan şeyler söylüyor. Sen SSK’nın genel müdürüyken batırdın. 30 Mart’ta sandıklarda bunlara siyasi tokat atmamız lazım. Çok çalışmamız lazım. Ben diyorum ki Adıyaman Türkiye’nin bir numarası olsun. 60, 70 değil daha fazla”.
  Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bunların İstanbul adaylarını gördünüz değil mi? Trabzonlular gecesinde yuhalanıyor. Oradakaki bir vatandaşa yumruk atıyor. Vatandaş bunlara sandıkta yumruğu vuracak.AW024155

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz