Başkan Kılınç, TRT GAP Radyosu’nda

0
1024

Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, TRT GAP Radyosu’na konuk olarak Adıyaman Belediyesi tarafından başlatılan ‘Online LGS Genel Tekrar Kampı’ projesi hakkında bilgiler verdi.

Adıyaman Belediyesi tarafından, 20 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan Liselere Giriş Sınavı’na girecek olan öğrenciler için başlatılan ‘Online LGS Genel Tekrar Kampı’ projesi ulusal basında yer almaya devam ediyor.

Binlerce başvurunun yapıldığı ancak kullanılan programdan dolayı belirli sayıda öğrencinin yararlanabildiği ‘Online LGS Genel Tekrar Kampı’ projesi hakkında bilgi vermek için TRT GAP Radyosu’na konuk olan Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, eğitimin önemine dikkat çekerek, “Çocuklarımızın geleceği için Adıyaman Belediyesi olarak biz üzerimize düşen her göreve hazırız” şeklinde konuştu.

Her gün bir dersin genel tekrarının yapıldığı ve bir hafta da tamamlanacak olan online ücretsiz tekrar kursundan şuan 450 öğrencinin yararlandığını da sözlerine ekleyen Başkan Kılınç, “‘6 gün-6 ders’ sloganıyla başlatılan projemiz deneyimli bir ekip tarafından 8 Haziran Pazartesi günü başladı ve 14 Haziran Pazar günü sona erecek. Her gün 09.00 ila 17.00 saatleri arasında verilen derslere katılan öğrenciler, hızlı bir tekrar yapma fırsatı buluyor. Uygulama yöntemiyle Türkiye’de bir ilk durumunda olan kursumuzun son günü yapılacak olan deneme sınavıyla kursumuz sona erecek. Tamamen ücretsiz olan bu projemizden yararlanan öğrencilerimiz, Türkçe, Matematik, İnkılâp Tarihi, Fen Bilimleri, İngilizce ve Din Kültürü dersleriyle dolu dolu bir kamp programı geçiriyor. Bunların yanında yoğun programdan sıkılan öğrencilerimiz, derslerin yanı sıra sanal gerçeklik gözlüğüyle zihin açıcı mobil oyunlar oynayarak da güzel zamanlar geçirebiliyor. Projemizin hayata geçirilmesinde emeği geçen arkadaşlarımıza ve eğitmenlerimize teşekkür ediyor, öğrencilerimize bu önemli sınavda başarılar diliyorum” diye konuştu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz