Başkan Hakan Özöncel’den Basın Bayramı Mesajı

  0
  78

  Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Şube Başkanı Hakan Özöncel, 24 Temmuz Basında Sansürün Kaldırılışının 107. Yıldönümü ve Basın Bayramı nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada basın kuruluşlarının, demokrasinin olmazsa olmazları olduğunu belirtti.

  Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Şube Başkanı Hakan Özöncel, basından sansürün kaldırılışının 107. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

  24 Temmuz’un her yıl Basın Bayramı olarak kutlandığını ifade eden Başkan Özöncel, “İfade hürriyeti ve basın özgürlüğü, demokrasinin ayrılmaz unsurlarıdır. Gelişmiş demokrasilerde önemli bir kamusal güç olarak kabul edilen basın, toplumun geniş kesimlerini etkileyebilmekte ve yönlendire bilmektedir. Basın, doğru, yansız ve hızlı biçimde bilgi ve haber vermek, olumsuzlukları sorgulamak, halkı ilgilendiren konu ve olaylarda kamuoyu oluşturmak, toplumu aydınlatmak işlevini yerine getirir. Bu görev son derece kutsaldır. Bu nedenle basın kuruluşları ve mensupları açısından sansürün kaldırışı nedeniyle kutlanan bu bayram önem arz etmektedir. İlimiz ve bölgemizde faaliyette bulunan yerel ve bölgesel gazete, dergi, radyo, internet ve televizyonlarımız ile ulusal ajanslarımızın temsilcileri ile zengin bir kadroya sahip olan değerli basınımızın 24 Temmuz Basın Bayramını kutlar çalışmalarında başarılar dilerim” diye konuştu.

  Ba+şkan Hakan +ûz+ÂncelÔÇÖden Bas¦-n Bayram¦- Mesaj¦-

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz