Başkan Çetinkaya, Kuşları Donmaktan Kurtarıyor

  0
  122

  Kahta İlçesinin Akıncılar Beldesi Belediye Başkanı İsmet Çetinkaya, Küçük bahçe kuşlarını donmaktan kurtarmak için kutu yuva kurma projesi başlattı.

  Belediye Bahçesinde 2 kuşun donarak öldüğünü gören Başkan Çetinkaya,”Çevredeki kuşların donmaktan korunması için bu projeyi İlçe Kaymakamımız Sayı Ahmet Gazi Kaya önerdi. Orman Müdürlüğünden 100 adet kutu yuva temin ederek beldemize gönderip projeyi başlattı. Belediye olarak 500 adet kutu yuva yaptırıp belde halkına dağıtacağız. Herkes aldığı kutu yuvalarını uygun yerlere yerleştirecek ve burada yuva kuran kuşlar donmaya karşı korunacak”dedi.

   

  Geçen hafta belediyenin bahçesinde donmuş halde ölen 2 kuşun kendisini etkilediğinin anlatan Çetinkaya, “Personele sorduğumda kuşların soğuktan öldüklerini öğrendim. Çünkü çevremizdeki ağaçlarda fazla oyuk olmadığından kuşların sıcak bir yuva kurmaları mümkün olmuyor. Bunu düşünerek böyle bir proje başlattık. Amacımız çevreye örnek olup yöremizdeki tüm kuşları kışın donmaktan korunmalarını sağlamaktır.”

  Kutu yuvalarını kullanan kuşlardan çevremizde kırlangıçlar, serçeler ve baykuşlar yaşamaktadır. Bu kuşlarımıza sıcak bir yuva kurmaya çalışacağız” ifadelerini kullandı.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz