Başkan Büyükaslan’dan Şehitleri Anma Mesajı

  0
  64

  Adıyaman Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan, “18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 99. Yıldönümü ve Şehitleri Anma” günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

  Başkan Büyükaslan, “Çanakkale Zaferi”nin, topraklarımızı işgal ederek milletimizi yok etmek isteyen güçlü devletlere karşı kazanılmış ve tarihimize altın harflerle yazılmış büyük bir zafer olduğunu kaydetti. “Çanakkale Zaferi”nin ibret verici bir destan olduğunu açıklayan Büyükaslan; “Bu destanı yazan yüz binlerce şehidimiz, ‘Çanakkale Geçilmez’ gerçeğini ve kendisine vurulmak istenen esaret zincirini parçalayıp atacağını tüm dünyaya göstermiştir.

  Çanakkale Zaferi’yle, millet olma bilincinin tohumları atılmış, ‘Kurtuluş Savaşı’nın kazanılması için zemin hazırlanmıştır. Cennet vatanımızı parçalamak isteyen şer güçler tarafından şimdi de ülkemizde oynanan oyunlara karşı kahraman ordumuz 99 yıl önce Çanakkale’de gösterdiği üstün cesaret ve kararlılığı aynı başarıyla tekrarlamıştır. Ülkemiz üzerinde hesapları olan şer güçler şunu bilmelidirler ki; Türk milleti var oldukça ‘Türkiye Cumhuriyeti’ devleti ebediyen var olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle ‘Çanakkale Zaferi’mizin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi bir kez daha minnet ve şükranla anıyorum” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz