Başkan Büyükaslan’dan Kadınlar Günü Mesajı

  0
  96

  Adıyaman Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” münasebetiyle açıklama yaptı.

  Toplumun temeli aileye, ailenin temeli kadınların varlığına bağlı olduğunu belirten Başkan Büyükaslan, gelişmiş toplumların arka planına bakıldığında, aileyi huzurlu bir şekilde idare etmesini bilen kadınlar olduğunu dile getirerek, şu bilgileri aktardı:

  “Bütün fedakârlığı ile ailenin temel taşı olan kadınlarımız, huzurlu, mutlu ve geleceğinden emin fertler yetiştirmek için olağanüstü gayret göstermektedirler. Dolaysıyla kadının olmadığı ya da ihmal edildiği toplumların sağlıklı olması, gelişme göstermesi mümkün değildir. Türk kadını, tarihimizin en eski dönemlerimizden içinde bulunduğumuz güne kadar toplumsal hayatımızın millet ve devlet yapımızın odağında yer almıştır.”

  Peygamber efendimiz (sav) bir hadis-i şerifinde ‘Cennet anaların ayakları altındadır’ şeklinde buyurmaktadır. Buradan yola çıkarak bizlerde kadınlarımıza gereken önem ve değeri vermeliyiz.

  ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün kadınların daha çok önemsenmesi ve korunması aynı zamanda beklenti ve taleplerinin karşılandığı bir gün olmasını diler, tüm kadınlarımızın ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ederim” dedi.

   

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz