Başkan Akmeşe: “Kısıtlı imkanlara rağmen en iyi hizmeti sunmaya gayret ediyoruz”

0
91

Çüngüş Belediye Başkanı Ali Suat Akmeşe, çok kısıtlı imkan ve gelire rağmen ilçeye hizmet etmeye gayret ettiklerini söyledi.

Başkan Akmeşe, daha yaşanılabilir bir Çüngüş için çok kısıtlı imkanlara rağmen ellerinden geleni yaptıklarını belirterek, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinden alacakları destekle ilçeye daha güzel şeyler kazandırmayı hedeflediklerini söyledi.

Belediyeyi 16 milyon borçla devraldıklarını belirten Başkan Akmeşe, “Göreve gelir gelmez, bir yandan ilçemize neler yapabiliriz diye düşünürken bir yandan da İller Bankasına ve piyasaya olan borcumuzu ödemek için gayret sarf ettik. Şu ana kadar piyasaya olan yaklaşık 400 bin liralık borcumuzu kapattık, İller Bankasından payımıza düşen paradan yapılan kesintiyle de şu ana kadar İller Bankasına 4,5 milyon lira borç ödedik. Belediye olarak İller Bankasından gelen para haricinde bir gelirimiz yok. Aylık olarak belediyemize düşen 500 bin lira, ancak geçmiş dönemden kalan borçlar nedeniyle İller Bankası payımıza düşen paradan yaklaşık 250 bin lira gibi bir para kesilince 250 bin liralık ödenek belediyemize gelmekte. Gelen parayla ancak çalışanların maaşlarını yetiştirmeye çalışıyoruz. Kalan çok az parayla imkanları zorlayıp ilçemize hizmet etmeye gayret ediyoruz.” diye konuştu.

-“Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza desteklerinden ötürü teşekkür ediyorum”

İlçedeki 2 tarihi caminin onarımını tamamladıklarını belirten Akmeşe, 2 Metre tül ihata duvarını bitirdilerini, bozuk olan yollara beton döktüklerini söyledi.

Çüngüş’e 3 park kazandırdıklarını bildiren Başkan Akmeşe, şöyle devam etti:

“2 dere yatağında menfez çalışması yapıldı. Aut mahallemizde bulunan bir binamızın tefrişatını yapmak suretiyle kültür merkezine dönüştürdük. Deve Boynu, Aktaş ve Çüngüş arasında yaptığımız 3 kilometrelik yol çalışması sayesinde uzunluğu 10 kilometre olan yol 5 kilometreye düşürüldü. Mevcut mezarlık alanlarımızı genişletiyoruz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın desteği ile ilçemize 100 çöp konteyneri verildi. Bir çöp kamyonu sözünü aldık inşallah onu da en kısa zamanda belediyemize kazandıracağız. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza desteklerinden ötürü ilçem adına teşekkür ediyorum.”

Yeşil bir Çüngüş için kolları sıvadıklarını ifade eden Akmeşe, “Çüngüş Belediyesi olarak 2021’i ağaçlandırma yılı ilan ettik ve mevsim itibarıyla ilçe merkezinde ağaç dikimlerimize başladık. Ekiplerimizce tespit edilen noktalara ağaç dikimimiz aralıksız devam edecek. Diktiğimiz ağaçlar yakın bir zamanda ilçemize farklı bir görünüm katacak. Bu vesileyle halkımızın bu ağaçlara sahip çıkmalarını ve onların da imkanları ölçüsünde kendi çevrelerine fidan dikmelerini arzu ediyoruz.” dedi.

Çüngüş halkının hizmetin en güzeline layık olduğunu ve bunun için her türlü imkanı seferber ettiklerini dile getiren Belediye Başkanı Akmeşe, “İlçe belediyesi olarak geliri olmayan, sadece İller Bankasından kesintiler yapılarak gelen parayla hizmet etmeye gayret ediyoruz. İhtiyaç duyduğumuz konularda ise zaman zaman Diyarbakır Büyükşehir Belediyemizden taleplerde bulunuyoruz. Sayın Valimiz Minür Karaloğlu göreve başladığı günden bugüne bizimle yakından ilgilenmekte imkan dahili belediyemize destek olmaya çalışmakta. Desteklerini esirgemeyen sayın valimize şahsım ve ilçem adına teşekkür ediyorum. Bizlerde gücümüz nispetinde ilçemize ve ilçe halkımıza hizmet etmeye gayret edeceğiz.” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz