Başkan Adayı Kutlu; “Adıyaman’ın İsmini Rekora Yazdıracağız”

  0
  65

  Yerel seçimlere sayılı günlerin kaldığı şu günlerde, AK Parti Belediye Başkan Adayı Av. F. Hüsrev Kutlu seçim çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

  Başkan Adayı Kutlu, bir yandan esnaf ziyareti yapıyor. Bir yandan mahalle toplantılarına katılıyor, bir yandan da her akşam Seçim İrtibat Bürosu’na gelerek yoğun kalabalıklara hitap ediyor. Eski Adliye Sarayı’nın karşısında bulunan AK Parti’nin Seçim İrtibat Bürosu’nda her akşam yaşanan mahşeri kalabalıklara konuşma yapan Kutlu’ya, büyük teveccüh gösteriliyor. Özellikle gençlerin sık sık slogan atmalarıyla birlikte İrtibat Bürosu’nda olağanüstü bir heyecan yaşanıyor. Dün akşamki konuşmasında yine önemli konulara vurgu yapan Kutlu, şunları söyledi:

  “Sayın Başbakanımıza her ilde yoğun bir teveccüh var. Her mitingde millet meydanlara sığmıyor. Adıyaman’ın başlattığı destan İzmir’i, Kahramanmaraş’ı her yeri patlattı. Demokrasiye, milli iradeye sahip çıkan Adıyaman’dan her İl’de yaşanan mahşeri kalabalıkları tebrik ediyorum. İzmir’de millete meydan yetmemiş, deniz sahiline kadar taşmışsa, Türkiye, artık demokrasisine sahip çıkmıştır. Bundan sonra okyanus ötesi dâhil olmak üzere, hiçbir güç demokrasimize müdahale edemeyecektir. Adıyaman İzmir’in gerisinde kalamaz. Allah’ın izniyle İzmir’de de ak bir belediyecilik gelecek ve şimdiye kadar uyuyan İzmir şahlanacaktır. Her yerde olduğu gibi Adıyaman’ımızda da rekor kırılacaktır.

  Önümüzdeki günleri çok daha iyi değerlendireceğiz. Yeni bir gayretle, yeni bir dirilişle, yeni bir şahlanışla önümüzdeki günleri değerlendireceğiz. Böylece Adıyaman’ın ismini rekora yazdıracağız.

  Bugün bir toplantıda bir aday arkadaşımız üniversite öğrencilerine yardım vaat etti. ‘Masraflarını belediye olarak biz karşılayacağız’ dedi. Ama unuttuğu bir şey var: Ak Partili bütün belediyeler daha önceleri üniversite öğrencilerine burs veriyordu. Bunu çekemeyen CHP bunu mahkemeye götürdü ve yasayı iptal ettirdi. Gariban üniversite öğrencilerin bursunu kesenlerin bugün bir şey söylemeye hakkı yoktur. Fakat bu milletin onlara bir şey demeye hakkı var: Bu millet, 30 Mart’ta onlara bir kez daha ‘dur’ diyecek, onlara ‘hayır’ diyecek, AK Partiye de ‘buyur’ diyecektir. Millet kendine hizmetkâr olanları da, ağalık yapanları da biliyor. Millet artık iradesine sahip çıkmıştır. Millet, kendisine yukarıdan bakanların, aşağılayanların değil, kendileriyle birlikte hareket eden AK Parti’nin ve emrinde olan bu Başbakan’ın destekçisidir.

  CHP zihniyetinin Türkiye’nin neresinde bir eseri varsa arayın bulun, UNESCO’ya söyleyelim Kültürel miras kapsamına alasın. Maalesef yok. Bunlar 1. Boğaz Köprüsü’ne karşı çıktılar. 2. Köprü’ye karşı çıktılar. Şimdide 3. Köprü’ye karşılar. Marmaray’a da karşılar, havaalanına da karşılar. Kısacası bunlar Türkiye’nin ilerlemesine karşılar. Bundan dolayı Türk halkı da bunlara karşıdır. Bizler Adıyaman’ı da, Türkiye’yi de bunlara teslim etmeyeceğiz. Bunlar geldiği zaman yağmur kesildi, sular akmadı. Eski bir siyasetçi diyordu ki, ‘CHP geldiği zaman ineklerin sütü kurudu.’ Çünkü bunlar halkın da, Hakk’ın da karşısındalar. Bu kuru gürültücülere, bu çarşaflılara rozet takıp, sonradan bacımın başörtüsünü çekip almak isteyenlere bir tane belediye meclis üyesi dahi kaptırmayacağız.”

   

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz