MHP Adıyaman Belediye Başkan Adayı Erdem :“Başka İllere Yatırım Yapılmış Banane, Ben Adıyaman’a Yapılana Bakarım”

  0
  46

  Milliyetçi Hareket Partisi tarafından düzenlenen Mehmet Erdem’e destek yürüyüşüne katılan binlerce kişi Başkan  Mehmet Erdem’i bağrına bastı.

  Düzenlenen yürüyüşe MHP  Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu , MHP Adıyaman eski milletvekili Hassari Güler, MHP Belediye Başkan Adayı Mehmet Erdem, MHP İl Başkanı Mithat Solgun, MHP Merkez İlçe Başkanı Ömer Yıldırım ve çok sayıda vatandaş katıldı.

  Mimar Sinan Kültür Parkı önünde başlayan ve yaklaşık 15 bin kişinin katılımıyla adeta şölene dönen gecede Milliyetçi Hareket Partisi seçim öncesi gövde gösterisi yaptı.

  Kendisinin aynı zamanda Adıyaman’ın da Milletvekili olduğunu ifade eden Milliyetçi Harekete Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu yaptığı konuşmasında; “Bizlere bu gece muhteşem bir gece yaşatan Adıyamanlı hemşehrilerimize, Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatımıza sonsuz teşekkür ediyorum.  Gördüğüm manzara, atmosfer karşısında çok duygulandım. Adıyaman Türkiye’ye örnek olsun inşallah. Adıyaman Milliyetçi Hareket Partisi ile zirve yapmış. Adayını destekliyor. Adayımız Mehmet Erdem diyor. Hakikaten hem çok heyecanlıyım, hemde çok duygulandım. İnşallah 30 Mart’ta zafer Adıyaman’da bizim olacak, Milliyetçi Hareket Partisi Adıyaman belediyesini alacak ve Üç Hilali Adıyaman belediyesine dikecek. Hizmet neymiş, dürüstlük neymiş Adıyaman halkı bir kez daha görecek İnşallah. Yürüyüşümüz esnasında Cumhuriyet Halk Partisi secim irtibat bürosunun önünden geçtiğimizde Cumhuriyet Halk Partili ve AK Partili kardeşlerimizin bizleri alkışlamaları  beni çok duygulandırdı. Belki Türkiye’de bir ilke rastladım. Milliyetçi Hareket Partili kardeşlerimizde onları alkışladı. Karşılıklı sevgi, saygı çevresinde bir geçiş atmosferi yaşadık. Bunlar ülkemize adına güzel şeyler. İnşallah seçim saatine kadar aynı güzellikler devam eder.” Şeklinde konuştu.

  Bütün dünya görsün ki Adıyaman’ın güzelliği bu. Güneydoğunun güzelliği bu. Bu kalabalıklar, bu vatanseverler oldukça, bu coşku oldukça bu bayrak inmez, bu vatan bölünmez. Saatler öncesinden alanı doldurup, seçim irtibat bürosuna kadar bizlerle birlikte olan, Mehmet Erdem’e, Milliyetçi Hareket Partisine destek olmaya gelen bütün kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. Bu gece yaşanan coşkunun daha büyüğünü kısmet olursa 30 Mart akşamı bir kez daha yaşayacağız.

  Yaşanan coşkunun suni bir coşku olmadığını ve şahsına gösterilen yoğun ilgiden dolayı çok duygulandığını ifade eden Milliyetçi Hareket Partisi Adıyaman Belediye Başkan adayı Mehmet Erdem; “Bizlere bu gece bu büyük coşkuyu, heyecanı, mutluluğu yaşatan değerli hemşehrilerimize ve bugün aramızda bulunan Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu’na teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Samimi duygularla gecenin bir saatinden geç saatine kadar bizleri yalnız bırakmayan hemşerilerimize ne kadar teşekkür etsem azdır. Ayrıca yürüyüşümüz esnasında daha önce olduğu gibi CHP ve AK Parti seçim bürolarının önünden geçerken her iki parti mensubu arkadaşlarımızın bizleri alkışlamaları takdire şayan bir harekettir. İşte Adıyaman bu. Ayrıca yürüyüşümüz esnasında bizlere her konuda yardımcı olan emniyet mensuplarımıza teşekkür ediyorum.” Dedi.

   

  Seçim sonucunun Adıyaman’a ve şahsına hayırlısı neyse o olsun temennisiyle konuşmasını sürdüren Erdem; “biz bir inanç uğruna, bir hizmet uğruna  bu yola çıktık. Bu niyetin peşine düşen değerli hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Herkesin bildiği gibi başkanlar halkın oylarıyla seçilir. Seçimin sonucunu en doğru sandıklar söyler. O nedenle bizim için bir saat bile çok önemli ve kalan günlerimizi çok iyi değerlendirmemiz lazım. Çalmadığımız kapı, sıkmadığımız el kalmasın. Son güne, son dakikaya kadar çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Hemşehrilerimizden önce dualarını sonra da oylarını isteyeceğiz.” Dedi.

   

  Adıyaman’ın AK Parti Hükümeti döneminde hakkettiğini alamadığını ifade eden Mehmet Erdem; “Adıyaman bu ülkeye, Turizmi, Petrolü şimdi de Mermeriyle adeta hayat vermekte. Ancak Adıyaman halkı buna karşılık şimdiye kadar beklediğini alamamış yanı başımızdaki iller arasında en geri kalan il olmuştur. Bu da yetmezmiş gibi sayın başbakanın Adıyaman gelip gitmesinin ardından İstanbul-İzmir-Antalya gibi büyük şehirlere yaptıkları hizmetleri gösteren devasa afişler Adıyaman’a getirilip asılmış. Büyük şehirlere bir şeyler yapılmış Allah razı olsun. Eyvallah. Peki ben buradan sayın başbakana ve AK Parti Adıyaman Milletvekillerimize, AK Parti Adıyaman il teşkilatına soruyorum, o afişlerde Adıyaman’a ne yapılmış onu bana söyleyin. Ankara-İstanbul-İzmir’e yapılandan banane, Adıyaman’a ne yapmışsınız onu bana söyleyin. Maalesef söyleyecek bir şeyleri yok. Çünkü memleket olarak çok uysalız, duygusalız ve sabırlıyız. Belki bu dönem olmadı, öbür dönem yaparlar diye bekliyoruz, AK Parti iktidarı ise nasıl olsa Adıyaman bize hep destek, oraya bir şey yapmasak ta, gitmesek de oylar bize düşünüp Adıyaman’a üvey evlat muamelesi yapmaktalar. O nedenle Adıyaman halkı artık bu haksızlığı görmeli, bu haksızlığa bir dur demeli.

   

  Geçen dönem yapılan seçimde Şanlıurfa ilinde yaşanan olayın ardından AK Parti hükümeti adeta sarsılmış ve seçimin ardından adeta Şanlıurfa için seferber olunmuş ve bugün dönüp baktığımızda Şanlıurfa başını almış gitmiştir. O nedenle değerli hemşehrilerimiz bu seçimde sandık başına gittiklerinde ellerini vicdanlarına koysunlar ve oylarını kullansınlar. Bu gece ben bir kez daha gördüm ki bu halk bize inanmış, bu halk artık bir değişim istiyor. İnşallah bu coşku 30 Mart gecesi de tezahür eder. Allah’ın izni, hemşehrilerimizin de desteğiyle, dualarıyla adım adım hedefe doğru gidiyoruz. Allah bizleri utandırmasın. Adıyaman vefakardır, kendi evladına da sahip çıkacaklarından hiç şüphem yok.  Herkesten Allah razı olsun. “ şeklinde konuştu.

   

  Yaşanan coşkunun bir Halk Hareketi olduğunu belirten Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mithat Solgun; “Adayımıza olan ilgi, sevgi her geçen gün çığ gibi büyümekte. Biz bu gece adeta bayram arifesindeyiz. İnşallah 30 Mart tarihinde de Allah’ın izniyle Bayramımızı kutlayacağız. Adıyaman halkı kendi evladını bağrına basacak ve 30 Mart akşamı Mehmet Erdem’i bir kez daha Belediye Başkanlığı makamına taşıyacaktır. Bizlere bu mutluluğu, sevinci, atmosferi yaşatan değerli yol arkadaşlarımıza şahsım ve partim adına teşekkür ediyorum” dedi.

   

  Adıyaman’ın artık bir değişeme ihtiyacı olduğunu bir değişeme her geçen gün adım adım ilerlediklerini ifade eden Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Başkanı Ömer Yıldırım; “Çıktığımız bu yolda Allah yar ve yardımcımız olsun. Böyle bir atmosferi, böyle bir sevgi selini yakalamak kolay değil ve herkese de nasip olmaz. Seçim çalışmalarımıza başladığımız ilk günden bugüne adayımıza, kendi evladına Adıyaman halkı sahip çıkmaya başladı. Bu gece bizlere bu büyük coşkuyu yaşatan herkese teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” dedi.

   

  1511065_627606260622052_1660260596_n 1962756_627606007288744_404461923_n

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz