Başhekim’den ‘Hastanemiz Sağlam’ Açıklaması

  0
  79

  Adıyaman’ın Kahta ilçesinde halk arasında dolaşan “Kahta Devlet Hastanesi çöküyor” iddialarına karşın Başhekim İlyas Öner, “Hastanemiz sağlam” açıklaması yaptı.
  Uzm. Dr. Öner, halk arasında dilden dile dolaşan ve vatandaşlar arasında tedirginliğe neden olan olayla ilgili açıklamada bulundu. Söyelenellerin tamamının hurafe ve dedikodu olduğunu belirten Başhekim İlyas Öner, “Daha önce de birkaç kez bu tür söylentiler çıkmış ve biz de idare olarak bu konularla ilgili detaylı bilgiler vermiştik. Bu konular tamamen söylentiden ibaret olup, dedikodu kazanında kaynatılarak bilinçli veya bilinçsizce dillendirilerek başta hastanemizden sağlık hizmeti alan vatandaşlarımızın, sonra da çevre sakinlerinin, esnafın veya o civarda gayrimenkulü olan insanların tedirginlik yaşamalarına neden olmuştur. Hangi amaçla veya hangi nedenden dolayı böyle bir dedikodu çıktığını ve birilerinin de gerçekten buna nasıl inanabildiğini anlamakta güçlük çekiyorum. Bunlar tamamen hurafeden, dedikodudan ve anlamsız bir gündem oluşturmaktan başka hiçbir gerçekliği olmayan şeylerdir” dedi.
  Hastanede bir çok problemi çözdüklerini ifade eden Öner, asansör, doğal gaza geçiş, tıbbi cihaz, hekim açığı, çevre düzenlemesi, yardımcı sağlık personeli sıkıntılarının giderildiğini kaydetti.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz