Başbakanım Bir Defa da Çelikhan Yolundan Geliniz

  0
  115

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Adıyaman’a yapacağı ziyaret öncesi kentte makyaj ve günü kurtarma adına göz boyama çalışmaları yapılmaya başlandı.

  Yerel seçimlere günler kala mitinglerine Adıyaman’ı da dahil eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyareti öncesi kentte hummalı bir çalışma başlatıldı ancak bu çalışma her zamanki gibi devlet büyüklerinin ziyaretleri öncesi yapılan çalışmalardan. Öyle ki Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından Başbakan’ın kullanacağı güzergâhlardan en barizi olan havaalanı yolunun tehlikeli kısımlarına bariyer yapılması gibi.

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın geçiş güzergâhında bulunan yollar günübirlik ziyaret için hazırlandı. Adıyamanlı artık günübirlik yapılan hizmetlere alıştı ancak insanların hayatlarını kaybetmesini önlemek yerine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın geçiş güzergâhındaki havaalanı yolu üzerine bariyerler yapılması Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün Adıyaman halkına verdiği değeri bir kez daha ortaya koydu.

  Uzun zamandan beri kamuoyunda gündemi meşgul eden Adıyaman-Çelikhan yolu bunların en bariz örneği. Kamuoyu oluşmasına rağmen Çelikhan-Adıyaman yoluna bariyer yapmamakta ısrar eden Karayolları Bölge Müdürlüğü Başbakan’ın geçeceği güzergâhlara yoğunlaştı.

  Hatırlanacağı üzere ölüm köprüsü haline gelen Çakal köprüsünde iki tane ölümlü kaza ve onlarca insanın hayatını kaybetmesi sonrasında buraya bariyer yapılmıştı. Buraya bariyer yapmak için ihtiyacı göremeyerek insanların ölmesini bekleyen Karayolları Bölge Müdürlüğü Adıyaman-Malatya karayolunu görmezden geliyor. Ocak ayı içerisinde Adıyaman-Malatya yolu üzerinde Palanlı mevkiinde meydana gelen kazada öğretmenleri taşıyan minibüs uçuruma yuvarlanmış, bir idealist öğretmenimiz hayata gözlerini yummuştu. İnsanların öldüğü yere önlem almayan Karayolları Bölge Müdürlüğü, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için havaalanı yolunu mesken edindi.

  Hizmetin sadece vatandaş odaklı yapılmasını isteyen vatandaşlar; “Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyareti öncesi ilimizde yine dört koldan günübirlik çalışmalar yapacak. Haliyle bizde bunları görünce memnun oluyoruz ve kendi kendimize ‘keşke başbakan her ay Adıyaman’a gelse’ demekten kendimizi alamıyoruz. Bu kentte hizmetler ne zaman ihtiyaca göre yapılacak. Geçen yaz bitirilen Çakal köprüsünde onlarca insan öldükten sonra köprüye bariyer yapıldı. Demek ki önceden önlem alınsaydı belki kimse ölmeyecekti. Taleplere kulaklarını tıkayan Karayolları Bölge Müdürlüğü ekipleri Başbakanın ziyareti öncesi Abuzer Gaffari mevkiine yoğunlaştı. Belki buralarda önem arz edebilir ancak daha önemli yerler vardır. Başbakanımız ne olur bir güzergah dışına çıksa da bu memlekette neler ters işliyor bir görebilse. Başbakan’ın geçeceği yollarda önlem alan zihniyet başka yerleri de görmezden gelmesin. Aksi taktirde insanlar öldükten sonra önlem almanın bir anlamı olmaz” dediler.

  ÜNİVERSİTE YOLUNU HATIRLATTI

  Bu çalışmalar Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 2013’ün Eylül ayında Adıyaman’a yaptığı ziyareti hatırlattı. Başbakan’ın ziyareti sırasında Karayolları tarafından Atatürk Bulvarı Üniversite güzergâhında asfaltlama çalışmaları sürerken sadece Başbakan’ın üniversiteyi ziyaret ihtimali yüzünden iniş yolu aceleye getirilerek sıcak asfalt yapılmıştı. Toplu açılışların ardından Başbakan Erdoğan üniversiteyi ziyaret etmedi ve milyarlarca para ve emek boşa gitti. Şimdi Başbakan Erdoğan Adıyaman’a bir kez daha gelecek. Bu ve benzeri çalışmalara bu kentte rastlamak sıradan hale geldi. Yerel yöneticiler, siyasetçiler, atanmışlar, seçilmişler günü birlik çalışmalardan vazgeçip, sadece insanların ihtiyacına göre çalışmalar yapın diyoruz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz