Başarılı Velilere Hediyeleri Verildi

  0
  51

  Adıyaman’da veliler arasında düzenlenen sınavda dereceye girenlere beyaz eşya hediye edildi.
  Adıyaman kenar mahalle okullarından olan Malazgirt İlk ve Orta Okulunda velilerin öğrencilerle ilgisini arttırmak, veli-okul ilişkisini geliştirmek ve eğitime katkı sağlamaları amacıyla iki hafta önce veliler arasında sınav yapıldı.
  Adıyaman’da eğitimin kalitesini yükseltmek için yürütülen Başarı Odaklı Eylem Planı kapsamında, hazırlanan ‘Kendimi Öğrenci Gibi Hissediyorum’ projesiyle Malazgirt İlk ve Orta Okulu’nda 70 öğrenci annesi sınava girdi.
  Sınavda Gönül Dörmüş birinci olurken, Aynur Taşkın ikinci, Emine Avcı ise üçüncü oldu. Dereceye girenlere ödülleri okulda düzenlenen tören ile verildi. Ödül törenine Vali Mahmut Demirtaş, Vali Yardımcısı Murat Süzen, Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kazım Çoban, Şube Müdürü Mustafa Yetiş, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.
  Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende öğrenciler renkli gösteriler sundu. Gösteriler sonrasında dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi.
  Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş konuşmasında, “Arkadaşlarımızı gerçekten bu güzel projeyi hayata geçirdikleri için tebrik ediyorum. Çocuklarımızın başarılı olabilmesi için nasıl diyalog kurmamız gerektiği, ailelerine ve topluma faydalı olabilmemiz için geleceğe nasıl hazırlamamız gerekirin projesini kabul ettik. Projenin başarılı olduğunu görüyorum. Öğrenci, öğretmen, okul idaresi ve veli arasındaki diyalogu nasıl kurabiliriz? Çocuklarımızı bugünkü bulunmuş oldukları eğitim seviyesinden nasıl üst seviyeye taşıyabiliriz? Adıyamanlılar doktor, hakim, savcı, mühendis olsun; bu ülkede başbakan olsun. İnşallah bu gayretlerinizle bunu başaracağız. Eğitim seviyesini en üst seviye çıkarmayı başaracağız” dedi.
  Okul Müdürü Ramazan Acarda sınavla ilgili bilgi vererek, “Mahallemizde yaptığımız araştırmalarda okuma alışkanlıklarının gelişmediği velilerin az sayıda kitap okuduğu, çocuklarına eğitim- öğretimde kılavuzluk yapma konusunda yeterli olmadıkları bundan dolayı da eğitime karşı duyarsız olduklarını tespit ettik. Öğrencilerimizin eğitimi sadece okul camiasınca karşılanmaya çalışılıyordu, davet etmememize rağmen velilerin çok azı okula geliyordu. Öğrencilerimizin eğitiminin sadece öğretmenler tarafından karşılanması ve evdeki çalışmalarını şansa bırakılması tarafımızca kabul edilebilir bir durum değildi. Vali Yardımcımız Murat Süzen ile bu konuları paylaştığımızda hem velilerin okula gelmelerini sağlamak hem de öğrencilerimizin evdeki eğitimlerinde bilimsel yöntemler kullanarak çalışmalar yapmak için velilerimize yönelik ‘Kendimi Öğrenci Gibi Hissediyorum’ okuma kampanyası başlatmaya karar verdik. Sinirlenmeden, ceza vermeden, bağırmadan çocuklara evde eğitim verme içerikli kitaplar Valiliğimizce temin edilerek velilerimize sınavdan 3 ay önce ücretsiz olarak dağıtıldı. Sınav takvimi velilere duyuruldu. 70 annemiz yarışmaya başvuru yaptı. Sınav sonucunda ilk 3’e girecek olan velilerimize, Valimiz Sayın Mahmut Demirtaş’ın gayretleriyle 1.’ye çamaşır makinesi, 2. ye fırın, 3.ye ütü hediye edildi” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz