Başarılı Öğrenciler Vali Demirtaş’ı Ziyaret Etti

  0
  398

  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı’nda tüm sorulara doğru cevap vererek Türkiye birincisi olan öğrenciler, Vali Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret etti.
  Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı’nda Adıyaman İMKB Ortaokulu 8. sınıf öğrencilerinden Sena Kaya, Buğrahan Kılavuz ve Özel İkbal Ortaokulu öğrencisi Muhammet Polat, Vali Yardımcısı Levent Öztin, Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, Teftiş Kurulu Başkanı Halil İbrahim Fırat ve okul idarecileriyle birlikte ziyareti gerçekleştirdi.
  Öğrencilerin başarısından ve ziyaretinden büyük bir memnuniyet duyduğunu belirten Vali Mahmut Demirtaş, “İMKB Ortaokulu öğrencilerimizden Sena Kaya, Buğrahan Kılavuz ile Özel İkbal Koleji öğrencilerinden Muhammet Polat, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavında 6 dersten 120 sorunun tamamını doğru cevaplayarak Türkiye birincisi olmuşlardır. Çocuklarımızın başarısı ilimiz adına gurur vericidir. Programlı ve disiplinli bir çalışmanın sonucunda başarıyı elde eden öğrencilerimiz OGS’de iyi bir performans sergileyerek yüzümüzü ağarttılar” dedi.
  Adıyaman’da eğitim alanında yapılan alt yapı ve fiziki iyileştirmelerin beraberinde başarıyı getirdiğini ifade eden Vali Demirtaş, “Adıyaman’da eğitim kalitesinin artırılmasına yönelik çok önemli yatırımlar hayata geçirdik. İl genelinde eğitim seviyesini daha da üst noktalara taşımak ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın daha nezih ortamlarda okuyabilmelerini sağlamak amacıyla eğitim yatırımlarımızı her geçen gün artırıyoruz. Hayata geçirdiğimiz yatırımlarla Adıyaman’da 2015 yılına kadar ikili eğitimden tekli eğitime sınıflarında 25 kişilik olduğu bir eğitim sistemi hedefliyoruz. Bunun sağlanması ile birlikte Adıyaman’da eğitiminin niteliğine ve başarısına önemli katkılar sağlayacağımızı düşünüyorum” şeklinde konuştu.
  Vali Mahmut Demirtaş daha sonra, OGS Türkiye şampiyonu öğrencileri ve onları hazırlayan öğretmenlerini tebrik ederek, çocukları çeşitli hediyelerle ödüllendirdi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz