Babalarının Emekli Olduğu Okula Çeşme Yaptırdılar

  0
  78

  Besni ilçesinde Dumlupınar Ortaokulundan emekli olan ve Ağustos 2015 tarihinde vefat eden öğretmen Ahmet Altıok anısına hayırsever çocukları tarafından okulun bahçesine çeşme yaptırıldı.

  Çeşmenin açılış törenine İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet Yazar, Okul Müdürü Beşir Çoban ve merhum öğretmenin ailesi adına oğulları Birol Altıok ve Haceli Altıok katıldı.

  Açılış töreninde konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet Yazar, “İlçemizin emektar, değerli öğretmenlerinden olan Merhum Ahmet Öğretmenimizin eğitim gönüllüsü olduğu, hayırsever evlatlarının yapmış olduğu bu örnek davranışla birkez daha tescillenmiş oldu. Bu sebeple Merhum Ahmet Altıok öğretmenimize Allah tan rahmet diliyor ve bu eserde emeği geçen başta M.Birol Altıok, Hacı Ali Altıok  olmak üzere  Dumlupınar Ortaokulu Okul Müdürü ve Personellerine  teşekkür ediyorum.” dedi

  Merhum Ahmet Altıok’un oğlu Birol Altıok ise şunları kaydetti:

  “Zamansız kaybettiğimiz Rahmetli Babam Ahmet Altıok’un  anısını yaşatmak istedik ve bu sebeple Anısına öğretmenlik hayatının büyük bir bölümünü geçirdiği ve evi gibi gördüğü Dumlupınar Ortaokulu  bahçesine bu eseri yaptırmanın uygun olacağı düşündük. Bu düşüncemizde bizi destekleyen başta İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet Yazar, Okul Müdürü Beşir Çoban ve okul personellerine şükranlarımı sunuyorum”

  PHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz