Avukatlar, Darbeye Karışı Yürüdüler

  0
  96

  Adıyaman’da Baro’ya kayıtlı avukatlar, darbe girişimine yürüyüş yaparak tepki gösterdiler.

  Adliye Sarayı önünde cübbelerini giyerek yürümeye başlayan avukatlar, Valilik bahçesinde toplandılar.

   

  Avukatlar adına burada açıklamada bulunan Baro Başkanı Hasan Demir, “Adıyaman Barosu olarak, her zaman demokrasiden ve hukuktan yanayız. Darbelerin ülkemize ne kadar zarar verdiğini, yaşanan tecrübelerle en iyi hukukçular bilir” dedi.

   

  “Ülkemizin ve milletimizin, birlik, beraberlik ve bekası için demokratik kurumların, siyasi yapıların hukuk içerisindeki ahenkli ve uyumlu bir şekilde çalışmalarını beklemekteyiz” diyen Demir, şöyle konuştu:

   

  “Milletimiz alçak gönüllüdür, hoşgörülüdür, metanetlidir, ancak vatanını ve iradesine kast edildiğini zaman gözünü budaktan esirgemez, hukuk içerisinde kalarak gerekli vakur davranışını çekinmeden sergiler, bundan böyle, millet iradesine kast eden vatan hainleri, bu izzetli duruşu hesaba katacaklardır. Daha önce yapılan darbeler sırasında milletimiz meydanlara inmemiş ise, bu bir teslimiyet ve pasiflik olarak algılanmamalıdır. 15 Temmuz 2016 gecesi halkın iradesine kast edenlere karşı, halkımız göstermiş olduğu demokratik tavrıyla darbeyi püskürtmüştür. Sadece siyasal iktidarı değil, bütün siyaset kurumunu ve Türkiye’nin sivil kazanımlarını hedef alan bu alçakça darbe girişimi, toplumun topyekün karşı çıkışıyla boşa çıkarılmıştır. Tüm Türkiye’nin ve özellikle Adıyaman halkının darbe girişimine karşı göstermiş olduğu duyarlı duruşundan dolayı Adıyaman Barosu olarak halkımıza teşekkür ediyoruz”

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz