ATSO’dan 600 öğrenciye kıyafet yardımı

0
259

Ticaret ve Sanayi Odası Adıyaman Başkanlığı tarafından 600 öğrenciye kıyafet yardımı yapıldı.
23 Nisan İlköğretim Okulunda başlayan kıyafet yardımı Ticaret Sanayi Odası Adıyaman Başkanı Mustafa Uslu ve İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya tarafından gerçekleştirildi.
Kıyafet dağıtım töreninde Başkan Mustafa Uslu ile Müdür Mete Kızılkaya, kendi elleriyle öğrencilere tek tek kıyafetlerini verdi. Yapılan yardımlarla alakalı olarak konuşan Başkan Mustafa Uslu, “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin desteğiyle geleneksel hale getirdiğimiz her yıl okullarımızın açılışında kıyı mahallelerde maddi durumu zayıf olan mahallelerde TOBB’unda desteğiyle bizim de katkı koyarak her sene bu çocuklarımızı giydiriyoruz. Kendi imkanlarımız ölçüsünde yardımlarımız devam ediyoruz. Bugün de kıyafetlerimizi dağıtmak için 23 Nisan İlköğretim Okulundayız. Biliyorsunuz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği eğitime özellikle önem veren saygın bir kuruluşumuzdur. Gerek okullar olsun, gerek sosyal aktiviteler olsun hemen hemen okulu olmayan ilimiz yoktur. Hatta Adıyaman’da, TOBB’un iki tane okulu vardır. Ben buradan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ülkemizin en saygın sivil toplum örgütünün bu tür sosyal aktivitelere önem vermesi bizim de oraya bağlı olmamız bizleri hakikatten çok mutlu ediyor. İmkanlarımız ölçüsünde ne kadar gücümüz yeterse bizler bu yıl burs vermeyi de düşünüyoruz. İmkanlar ölçüsünde yapılan yatırım insanlara yapılan yatırımdır. Bizlerde elimizdeki imkanlar çerçevesinde birkaç kişi de olsa burs vermeyi düşünüyoruz. Ben buradan Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’na teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Daha sonra konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya ise, kıyafet dağıtımında emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ettiğini dile getirdi. İHA