ATSO ve KMTSO’dan Ortak Meslek Komitesi Toplantısı

  0
  107

  Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) 2.Meslek Komitesi ve Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) 20. Meslek Komitesi, ortak toplantıda bir araya geldi.

  Ortak Meslek Komite Toplantısı; komite üyeleriyle tanışma, sektörün sorunlarının tespiti ve çözümü aşamasında ortak hareket etme amacıyla ATSO Hizmet Binası’nda gerçekleştirildi. Beyaz eşya ve dayanıklı tüketim mamulleri alanında faaliyet gösteren grup üyeleriyle sektörel sorunlar hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulunulurken, toplantıya ATSO 2. Meslek komitesi üyeleri Gaffari Vural, Hacı Okan Öztürk, Murat Akdoğan ve Memet Çelik katıldı. Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası’ndan aynı sektörü temsilen 20. grup meslek komitesi üyeleri Ahmet Çalkaya, Üryan Topraktan, Emrullah Ciger, Nuri Danış, Bayram Gölcü, Ercan Aygün ve KMTSO Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Ülker katıldı.
  Toplantının açılış konuşmasını yapan ATSO Genel Sekreteri Naim Harputluoğlu, Adıyaman hakkında katılımcıları bilgilendirdi ve Meslek Komitelerinin Odaların itici gücü olduğuna dikkat çekerek KMTSO ile sürekli iletişim halinde olduklarını ifade etti.
  Beyaz eşya ve dayanıklı tüketim mamulleri sektöründeki sorunların masaya yatırıldığı toplantıda, komite üyeleri sektör ile ilgili çeşitli konulardaki düşüncelerini dile getirirken Adıyaman ve Kahramanmaraş’ın yatırım, ticaret ve turizm potansiyelini de değerlendirerek karşılıklı fikir alış verişinde bulundu. Meslek Komite üyeleri sektörde kar marjının düşük olduğuna vurgu yaparken bu tür toplantıların tekrarlanmasını istediler.

  PHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz