ATSO Başkanı Uslu’ya ‘Vergi Haftası’ Ziyareti

  0
  121

  Adıyaman Defterdarı Orhan Mutluay ve beraberindeki heyet, Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu’yu ziyaret etti.

  25. Vergi Haftası nedeniyle İl Defterdarı Orhan Mutluay, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu’yu makamında ziyaret etti. Ziyarete İl Defterdarı Orhan Mutluay’ın yanı sıra birim müdürleri de katılırken Defterdar Orhan Mutluay Vergi Haftası münasebetiyle yapılacak çalışma ve faaliyetler ile ilgili olarak ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu’ya bilgi verdi.

  Ziyarette konuşan Orhan Mutluay, Adıyaman’ın vergi tahsilindeki başarısına dikkat çekerek; “İçinde bulunduğumuz 25. Vergi Haftası başladı. 2 Mart tarihinde sona erecek hafta kapsamında birtakım sosyal ve çevresel etkinliklerimiz olacak. Bu vesileyle Sayın Başkanın nezdinde Ticaret ve Sanayi odamızı ziyaret ettik. Her zaman yanımızda gördüğümüz Ticaret ve Sanayi Odamızla birlikte dayanışma ve işbirliği içerisinde olduk. Odanın yeni binası son derece nezih bir ortam. Son derece mutluyum ve şeref duydum. Hafta kapsamında odalarımızı ziyaretlerimiz olacak. Kızılay’a kan bağışında bulunacağız ve Cuma günü hafta kapsamında Polis evinde düzenleyeceğimiz etkinlikle 2013 yılı Vergi rekortmenlerimizi plaketle ödüllendireceğiz. Hafta etkinliklerimiz kapsamında panel düzenlenecek. Haftayı bu etkinliklerle kutlayacağız. Bu vesileyle Ticaret Odası üyelerine, sanayicimize, esnafımıza tekrar teşekkür ediyorum. Bakanlığımızın 2013 yılı için koymuş olduğu hedefi Adıyaman olarak yüzde 94 olarak gerçekleştirdik. Bütün duyarlılıklarından dolayı sanayicimize, esnafımıza ve tüccarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

  Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu, “Vergi Dairesi çalışanlarıyla et ve tırnak gibiyiz. Vergi dairesiyle sanayiciyi ve tüccarı ortak diye lanse ediyorum. Aslında bugün ortaklarımız bizi ziyaret ediyor diyebiliriz. Bu ülkeye hizmet eden iki ayrı kurumuz ve amacımızda aynı. Dolayısıyla vergisini ödemeyen bir ülkeden gelişim beklemek asla doğru olmaz. O açıdan vergimizi düzgün ödemek hem vatandaşlık görevi hem de yasalarımızın gereğidir. Ama bunu yaparken de devlet vergisini alır tekrar vatandaşına hizmet olarak yatırıma dönüştürür. İlimizde devlet vergiyle büyür. Maliye Bakanlığımızın koyduğu rakamların üzerinde bir vergi tahsilâtının yapılması beni mutlu etti. İnşallah bu şehrimize tekrar yatırım olarak döner. Bu çerçevede özellikle son yıllarda bu ülkenin kalkınması, söz dinleyen değil sözü dinlenen bir devlet olmasını istiyorsak vergimizi düzenli ödememiz gerektiğine inanıyoruz. Bu çerçevede de bize bir sorumluluk düşüyor. Vergisini doğru bir şekilde ödeyen firmaların ve illerin bence devlet tarafından ödüllendirilmesi gerektiğine inanıyorum. Aksi taktirde bugün vergisini ödeyen ve ödemeyeni aynı kefeye koyarsak bu yanlış olacaktır. Bu açıdan kurumum adına sizlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz