Atletizmcimiz Gümüş Madalya Kazandı

  0
  109

  Bu yıl 16.’sı düzenlenen ve 31 ülkeden 2 bin 500 sporcunun katılımı ile gerçekleştirilen GYMNASİADE 2016 Trabzon Okul Sporları Olimpiyatlarında Adıyamanlı bayan atletizmcimiz gümüş madalya kazandı.

  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, tüm dünya gençlerine olimpiyat ruhunu aşılayan bu güzel organizasyona Türkiye’nin bir kez daha ev sahipliği yaptığına dikkat çekerek,”16. ISF Gymnasiade 2016 Trabzon Dünya Okul Sporları Olimpiyatlarında Atletizmde yarışan Adıyamanlı genç sporcumuz Kader Güvenç Gümüş madalya kazanarak hepimizi mutlu etmeyi başarmıştır” dedi.

  Bağcı:”Dünyanın en büyük 3’üncü olimpiyat organizasyonu olan ve atletizm, yüzme, jimnastik olmak üzere üç temel branşı bünyesinde barındıran Okul Sporları Olimpiyatları için antrenörlerimiz tarafından sıkı bir şekilde hazırlanan genç sporcumuz Kader’i elde başarıdan dolayı kutluyorum. Ben antrenörlerimize de ayrıca teşekkür ederim. Çünkü,  Adıyamanlı sporcularımızın her geçen gün yeni başarılar elde etmesi gelecekte olimpiyatlarda yarışacak sporcularımızın olacağına iyi bir işaret ve başarıdır” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz