Atatürk Bulvarı Işıkları Gündüz De Yanıyor

  0
  100

  Adıyaman’da Atatürk Bulvarı üzerinde orta refüjlerde yanan ışıklar, vatandaşların tepkisine neden oldu.

  Valilik önünden Köy Hizmetleri kavşağına kadar orta refüjde bulunan ışıkların 24 saat yanması tepki topladı.

  AKEDAŞ’a tepki gösteren vatandaşlar, “Bu paralar bizim cebimizden çıkıyor. Biz hem devletin enerjisinin boşa gitmesini hem de paramızın bu şekilde çar çur edilmesine tepki gösteriyoruz. Böyle bir ihmallik olmaz. Şehir merkezinde elektrikler enerji yükünün kaldıramaması nedeniyle kesilirken, burada ışıklar 24 saat yanıyor. Esnaflarımız sürekli elektrik kesilmesinden dolayı zarar ederken, buralarda enerji boşa gidiyor. Yeter artık, bunlara kimse dur demeyecek mi ? Adıyaman halkı bu kadar mı geri zekalı konumuna konur. Bu milletin zekasıyla kimse alay etmesin. Yetkililer artık bunlardan hesap sorsunlar. Bu millet bu kadar ezilmez”

  – AYDINLATMA GİDERLERİ GÜNEŞ ENERJİSİNDEN KARŞILANSIN

  Vatandaşlar, aydınlatma giderlerinin vatandaşın cebinden çıkmasının kabul edilebilir bir sistem olmadığını belirterek, şunları kaydettiler:

  “Hangi ülkede sokakların ışıklandırma maliyeti vatandaşların cebinden çıkıyor ? Başka biryerde böyle birşey yok. Milletten bu kadar para alıyorlar. İlimiz güneş enerjisi konusunda önemli bir noktada. Neden bundan faydalanılmıyor ? Her caddeye koysunlar güneş panellerini, burada depolanan enerji geceleri sokakları aydınlatsın. Hem kendilerinin yükü azalır hem de vatandaşın cebi ucuzlar. Niye verelim biz cebimizden bu paraları ?”

  PHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz