Aşure Bereketi Çadırkentle Devam Etti

  0
  547

  Muharrem ayı münasebetiyle Adıyaman’ın dört bir tarafında devam eden Aşure etkinlikleri kapsamında Çadırkentte de Aşure etkinliği düzenlenerek Vali Mahmut Demirtaş tarafından Suriyeli vatandaşlara Aşure dağıtıldı.

  Çadırkentte düzenlenen Aşure dağıtımına Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, İl Jandarma Komutanı Albay Yusuf Yalçın, Vali Yardımcıları Mehmet Uğur Arslan, Levent Öztin, İl Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, İl Özel İdare Genel Sekreteri Kenan Doğan, İl Müftüsü İmran Kılınç, AFAD Müdürü O. Ertuğrul Altuğ ve Suriyeli vatandaşlar katıldı.

  Dostluk ve kardeşlik duygularının paylaşıldığı Muharrem ayı münasebetiyle Suriyelilerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte 12 kazan Aşure kaynatılarak dağıtımı yapıldı. Aşure kazanlarının başında İl Müftüsü tarafından dualar okundu. Yapılan duaların ardından Vali Mahmut Demirtaş, aşure kazanının başına geçerek Suriyeli vatandaşlara Aşure dağıttı.

  Çadırkentte düzenlenen aşure dağıtımında bir konuşma yapan Vali Mahmut Demirtaş, “Aşure, sizlerin de bildiği gibi barışın, sevginin, dayanışmanın ve kardeşliğin adıdır. Bu mübarek ayın bütün İslam dünyasına ve insanlığa barış ve kardeşlik getirmesini temenni ediyorum. Sizler ülkemize muhacir olarak geldiniz, biz sizlere Ensar olduk. İnşallah dağıttığımız bu aşureler sizlerin huzura kavuşmanıza vesile olur. Muharrem ayı ilimizde çok bereketli ve dolu dolu geçti. İlimizin dört bir yanında aşure kazanları kaynadı. Bugün de siz değerli kardeşlerimizle beraber aşure bereketinin tadına varmak istedik. Muharrem ayınızı tebrik ediyorum. Bu mübarek günlerde dağıtılan Aşurelerin tüm İslam aleminin birlik ve beraberlik içinde yaşamasına vesile olmasını diliyorum” dedi.

  Çadırkentte kalan Suriyeli Muhammed Cemal ise, “Düzenledikleri bu anlamlı etkinlikten dolayı Vali Mahmut Demirtaş’a teşekkür ederek, en çaresiz anımızda sizler bizlere gönlünüzü ve yüreğinizi açtınız. En başta Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Sayın Valimiz Mahmut Demirtaş’a gösterdikleri misafirperverlikten  dolayı teşekkür ediyorum. Bu dağıtılan aşureler inşallah bizlerin kurtuluşuna vesile olur” dedi.

  Konuşmaların ardından Vali Mahmut Demirtaş ve Vali Yardımcıları  Aşure kazanlarının başına geçerek Suriyelilere aşure dağıttı.

   

   cadirkent_asure_4

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz