Aslantürk: “Adıyaman Asla IŞİD’in Kalesi Değil”

  0
  130

  Adıyaman Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Abuzer Aslantürk, Adıyaman’ın kesinlikle IŞİD’in kalesinin olmadığını söyledi.

  Aslantürk, yaptığı açıklamada, ulusal medyanın son zamanlarda Adıyaman’ı terörle anması konusunda yanlış yaptığını ifade etti.

  Ulusal medyanın Adıyaman’ı tanımadığını aktaran Aslantürk, şunları kaydetti:

  “Adıyaman’ı tanımadığı için hata yaptı. Adıyaman’da terörle bağdaşan bir insan topluluğu yok. Bizde terörü gidin HDP’liside kınıyordur, MHP’liside kınıyordur, CHP’liside, Ak Parti’liside kınıyordur. Bizim yapımızda terörü destekleyecek bir karekter yok. Bu nedenle ulusal basın hata yaptı, ulusal basının hatasını da diğer basınlar aracılığı ile siz hayat yaptınız. Adıyaman’dan özür diledi, buda büyük bir başarıydı, buna sebep olan milletvekillerimize ayrıca teşekkür ediyorum. Hakikaten Adıyaman terörle uzaktan yakından alakası olmayan, Türkiye’de ender vilayetlerden bir tanesi. Bu münferit olay IŞİD’de olabilir, başka bir olayda olabilir, yani efendim Adıyaman IŞİD’in kalesi, Adıyaman asla IŞİD’in kalesi değil. Adıyaman asla terörün kalesi değil, eğer bu ülkede bişey varsa, İstanbul’da da olur, Hakkari’de de olur, her yerde olur ama Adıyaman’da IŞİD’in sayısı 20 dahi bulmaz.Öyle binlerle ifade edilen rakamın olacağına inanmıyorum. Bunu devlet büyüklerimizden de duyuyoruz zaman zaman. Adıyaman birlik ve beraberliğini, kucaklaşmasını daha güçlü kılarsa, bu tür üzerimize gelecek ulusal basını veya benzeri basınlar Adıyaman’ı bu şekilde sıkıntıya düşürecek beyanattan kaçınacaklarını düşünüyorum”

  – TERÖR OLAYLARI DIŞ GÜÇLERİN OYUNU

  Terör olaylarını dış güçlerin oyununa bağlayan Aslantürk, “Terör olayı bana göre dış güçlerin oyunu, dış güçlerin hatası. Buna da alet olan bir zümre var. Bunların başındaki, terör olayın başında olanlar da terörü canlı tutup kendi hesaplarını rahatlıklarını yapıyorlar. Ülke menfaati vatandaş menfaati yok. Ben de Kürdüm, benim anamda Kürt, babamda Kürt. Ben bir rahatsızlık hissetmiyorum. Kürt olmaktan niye yani sebep ne, ben seninle beraber senin terörüne katılmıyorsam sende vazgeç. Bu sürekli dış güçlerin Türkiye’yi sıkıntıya düşürmek amacında olan ülkelerin oyununa neden alet etmek istiyorsun ? Günah değil mi ? Asker öldü, polis öldü, vatandaş ölüyor, terörist dediğimiz insanlar ölüyor. Onlarda insan, sonuç olarak günah değil mi, yazık değil mi? Ülkeye hiç bir şey olmaz . Türkiye terörle terbiye edilmez”

  PHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz