“Artık Ölüm Bölgesi Olarak Anılmak İstemiyoruz!”

  0
  169

  Palanlı köyü sakinleri Adıyaman-Malatya yolu ile Palanlı köyü arasındaki yolun tehlikeli oluğunu söyleyerek, bu yolu kullanan araç sürücülerinin ölümle burun buruna yolculuk yaptıklarını ifade ettiler.

  Köyün giriş kısmında bulunan yolun dar ve bariyersiz olmasından dolayı tehlike saçtığını ileri süren Palanlı köyünün sakinleri, mevcut yol güzergahında sürekli kazaların olduğunu vurgulayarak, yetkililere sitem ettiler.

  Palanlı köyünün bulunduğu alanda sürekli kazaların olduğunu ve aynı zamanda köylerinin bağlantı yolunun da sürekli kazalara sebebiyet verdiğinin altını çizen Hüseyin Baykuş, adlı vatandaş, “Köyümüzün iki yolu var. Bu yollardan biri çok tehlikeli. Köyümüzün girişi virajlı olduğu için çoğu zaman araçlar mevcut yolu kullanamıyorlar. Ayrıca mevcut yolda bariyer olmadığı için herhangi bir durumda ambulanslar aşağıya inemiyorlar. Geçen aylarda kaza yapan öğretmenleri sırtımızda yukarıya taşıdık. Hatta ambulans aşağıya inmediği için bir yaralı olay yerinde vefat etti. Dondurucu havalarda köyümüzün girişine araçlar giremiyorlar” diye konuştu.

  Palanlı köyünde yaşayan vatandaşların kullandığı yolun çok tehlikeli olduğuna dikkat çeken Palanlı köyü muhtarı Ömer Çil, “Yollarımız çok dar olduğu için araç sürücüleri bu yolu kullanamıyorlar. Köyümüzün iki yolundan biri oldukça tehlikeli. Bu yolu kullanmak zorunda kalan köylülerimiz var. Köyümüzün iki ayrı kısmında oturan vatandaşlarımız bu yollardan birini tercih etmek zorunda. Tehlikeli olan yolu kullanmak zorunda kalan vatandaşlarımız kış mevsimlerinde araçlarıyla birlikte bu yolu kullanamıyor. Çoğu zaman hasta olanlarını hastaneye götürmek isteyen aileler, hastaları için yoğun bir mücadele veriyorlar. Öte yandan ambulanslar ve acil yardım ekipleri Adıyaman-Malatya yolu Palanlı köyü mevkiinde bariyer olmadığı için yaşanan yol kazalarında uçurumdan yuvarlanan araçlara ulaşmak için köylülerimizin kullanmış olduğu tehlikeli yolu kullanmak isteler bile kullanamıyorlar. Çünkü bu yoldan aşağı kadar inmek büyük bir cesaret isteyen bir iş. Bu nedenle bu sorunu ancak ilimizin mülki amiri olan Valimiz Mahmut Demirtaş çözebilir. Valimiz Mahmut Demirtaş’ın vatandaşın her konusuna anında çare bulduğunu biliyoruz. Bundan dolayı bizlerde Palanlı köyü sakinleri olarak Valimiz Mahmut Demirtaş’tan yardım talep ediyoruz” şeklinde konuştu.Palanl¦- K+Ây+- (1)

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz