Arazisinden Geçen Yolu, Trafiğe Kapattı

  0
  92

  Adıyaman’da bir vatandaş, tapusunun kendisine ait olduğunu belirterek, yolu trafiğe kapattı.

  Karapınar Caddesi Yeni Mahalle’sinde oturan Mehmet Ali Karaaslan, kendi tarlasına yol yapıldığını ve belediyenin karşılığında ödeme yapılmadığını öne sürerek, yola duvar örerek, yaya ve araç trafiğine kapattı.

  Karaaslan, yaptığı açıklamada,”Arazimden geçmek suretiyle Mermerciler Sitesine yol yapılmış. Hiçbir istimlak bedeli ödenmeksizin kamulaştırma yapılmaksızın bu yol asfaltlanmış. Resmen vatandaşın malı gasp edilmiş. Belediye Fen İşleri İmar Müdürlüğü’ne, defalarca dilekçe vermeme rağmen dilekçeye herhangi bir cevap alamadım. Bu yolu 17 ay önce yine kapatmıştım. Burada araziler zaten 22 yıldan beri imar alanı içerisindedir. Burada yapılması gereken cins değişikliğinde bulunulması gerekir. Zaten arazinin yüzde 40’ı belediye tarafından alınıyor. Organize sanayi yolunda bir kısım benim arazimin içerisinde 5 metrelik bir yolu var. Başka yolu yok. Adıyaman’a yakışmayan bir durum.”şeklinde konuştu

  Karaaslan, belediyeye tepki amacıyla yolu 2,5 metre yüksekliğinde duvar örerek kapattığını dile getirdi.

  Belediyenin istemesi durumunda bir an önce sorunu çözeceğini ifade eden Karaaslan, “Mahkeme konusunda da bizim aldığımız terbiye gereği devlet kurumlarında çalışan insanlara karşı onların sözleri bizim için senettir. Her defasında söz verdikleri için bugüne kadar araziyi mahkemeye vermedim. İdare Mahkemesi’nin açılması durumunda ben bu yolu mahkemeye vereceğim” dedi.

   

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz