Anadolu Gençlik Derneği’nden ‘Noel’ Kutlamalarına Tepki

  0
  507

  Anadolu Gençlik Derneği Adıyaman Şubesi tarafından, Noel kutlamalarının İslam coğrafyasında gerçekleştirilmesine tepki gösterdi.
  Anadolu Gençlik Derneği tarafından Demokrasi Parkı’nda basın açıklaması yapıldı. Dernek adına basın açıklaması yapan Üniversite Komisyonu Başkanı Rıdvan Beyazkaya, Hıristiyan dünyasının inançlarının empoze edilmeye çalışıldığını söyledi. Rıdvan Beyazkaya, şunları söyledi:
  “Hıristiyan dünyasının önemli bir kısmı yeni yıla girmenin heyecanı ile etkinlikler düzenlerken, İslam coğrafyasında özellikte de Türkiye’deki Müslümanların bu etkinlikler içinde görmek oldukça üzüntü vericidir. Batı, Hıristiyan bir aziz olan Nicholaos’u Noel baba adıyla farklı bir inanç ve kültürlere çok kolay bir şekilde empoze etmektedir. Noel babanın Hz. İsa’nın doğum yıl dönümünü anmadan öte farklı şeyler taşıdığı aşikardır. Peygamber Efendimizin buyurduğu, ‘Kim bir millete benzemeye çalışırsa o onlardandır’ hadisi şerifi, Noel’in biz Müslümanlar için açık bir tehlike olduğunu göstermekte ve imanımıza zarar vereceği anlamına gelmektedir. Hıristiyanlar nasıl ki Ramazan ayında oruç tutmuyor; Kurban Bayramı’nda kurban kesmiyorlar ise bizlerde onların kendi inanç değerleri içinde yer alan yılbaşı kutlamalarından uzak durmalıyız.”
  Ellerinde pankartlarla basın açıklaması yapan grup daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz