Ameliyat Masasından Kalkamaz Denilen Hasta İyileşti

  0
  60

  İstanbul ve Gaziantep’teki bazı doktorlar tarafından ameliyat edildiği takdirde öleceği düşüncesiyle ameliyat edilmeyen kadın, Adıyaman’ın Kahta ilçesinde ameliyat edilerek sağlığına kavuştu.
  Safra kesesinde iltihap olduğu şüphesiyle uzun süredir ağrıları olan ama gittiği hastanelerde zehirli guatr, şeker ve tansiyon problemi nedeniyle ameliyat edildiği takdirde ‘ölür’ denildiği için ameliyat edilmeyen Gülüzar Türkan (56), Kahta Devlet Hastanesi Genel Cerrah Uzmanı Opr. Dr. Selçuk Arslan tarafından ameliyat edildi ve sağlığına kavuştu.
  Bir hafta önce ameliyat masasına yatırılan ve başarılı bir ameliyat sonucu safra kesesi alınan kadın, iyileştikten sonra taburcu edildi.
  Ameliyatı gerçekleştiren Genel Cerrah Uzmanı Opr. Dr. Selçuk Arslan’a teşekkür eden Osman Türkan, “Allah kendisinden razı olsun. Çaremiz kalmamıştı nereye gittiysek ameliyat olursa ‘ölür’ dediler. Daha önce zehirli guatrdan ameliyat olduğu için narkoz verildiğinde zehirlenip öleceğini söylediler. Şeker hastalığı, kansızlık ve tansiyon sorunu da vardı. Doktorlar özellikle bu yüzden ameliyat etmekten çekiniyorlardı. Şimdi durumu çok iyi ve bu gün taburcu oluyoruz” dedi.
  Opr. Dr. Arslan ise şunları söyledi:
  “Hastamızın safra kesesinde iltihap mevcuttu. Daha önce geçirdiği başka bir ameliyat nedeniyle sorunları vardı. Ayrıca şeker hastalığı, tansiyon sorunu ve kansızlık mevcuttu. Şartları düzelttikten sonra kendisini ameliyata aldık. Ameliyatımız başarılı geçti ve hastamız taburcu olma noktasına kadar gel

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz