Amatör Spor Haftası Coşkuyla Kutlandı

  0
  126

  12 – 18 Ekim 2015 tarihleri arasında Adıyaman’da Amatör Spor Haftası kutlamaları etkinlikleri kapsamında, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından kentin farklı yerlerinde halka açık mekânlarda 30 farklı branşta düzenlenen müsabakalar büyük bir halk katılımı ile başarıyla tamamlandı.

  Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında Adıyaman’da, Basketbol, Güreş, Atletizm, Halter, Judo, Kort Tenisi, Eskrim, Voleybol, Yüzme, Boks, Bisiklet, Hentbol, Karate Badminton, Masa Tenisi ve Jimnastik yarışmaları yapıldı.

  Başarılı bir Spor Haftası gerçekleştirdiklerini belirten İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, ”Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında kentin farklı yerlerinde özellikle spora olan ilginin artması için halka açık yerlerde farklı branşlarda sportif faaliyetler düzenledik.  İlimizde gençlerin spora olan ilgisi her geçen gün artıyor. Amacımız Adıyaman’da lisanlı sporcu sayısını artırmak ve 7’den 70’e herkesin spor yapabilmesi için imkânlarımızı seferber etmekti ve hafta içerisinde yaptığımız faaliyetlere binlerce Adıyamanlı katılım sağladı. Ben Amatör Spor Hafta içerisinde düzenlenen etkinliklere katılan sporcu, antrenör ve halkımıza teşekkür ediyorum” dedi.

  – BÖLGESEL KARATE ŞAMPİYONASI YAPILDI

  Bağcı, Spor haftası etkinlikleri kapsamında planlanan ve sporcuların katılımı ile gerçekleştirilecek olan kortej yürüyüşünü iptal ettiklerini, Bölgesel Karate Şampiyonasının ise Adıyaman’da yapıldığını söyledi.

  Her fırsatta büyük organizasyonlara ev sahipliği yaptıklarını belirten Bağcı, “12- 18 Ekim 2015 tarihleri arasında “ Amatör Spor Haftası” etkinlikleri kapsamında ilimizde Küçükler ve Yıldızlar Bay – Bayan Bölgesel Karate Şampiyonasına 7 ilden 250 sporcuyu ilimizde misafir ettik. Büyük bir ilgi gören müsabakalar sonrasında Birinci Gaziantep, ikinci Adana ve üçüncü ise Adıyaman illeri elde etti” şeklinde konuştu.

  PHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz