Altınşehir’deki Yol Sorununa Belediye El Attı

  0
  136

  Karayolları tarafından iki ay önce yapımına başlanan ancak bir türlü bitirilemeyen Gazihan Caddesi’ndeki soruna Adıyaman Belediyesi el attı. Belediye ekipleri, yapılan anlaşma ile çalışmalara ara vermeden başladı.

   

  Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından Kurban Bayramı öncesi Altınşehir Mahallesinde başlatılan ancak bir türlü bitirilemeyen yol çalışması Adıyaman Belediyesi’nin girişimleri ile nihayet sonuca ulaştı.

  Altınşehir Camii önündeki yolu Kurban Bayramı öncesi kazan ve aylardır o şekilde bırakan Karayolları’na sert tepki gösteren mahalle sakinlerinin çektiği sıkıntıların sona ermesi için gerekli girişimleri gerçekleştiren Adıyaman Belediyesi, kurumlar arası anlaşma yaparak yolun yapımına başladı.

   

  Yapılan anlaşmaya göre, Karayolları tarafından köy yoluna bağlantısı olduğu için sathi kaplama yapılması planlanan yol, Adıyaman Belediyesi tarafından daha kaliteli olan sıcak asfalt ile yapılacak. Malzemenin bir kısmı Karayolları tarafından karşılanacak.

  Yapılan anlaşmadan duydukları memnuniyeti dile getiren mahalle sakinleri ise şunları dile getirdiler: “İki aylık sıkıntılarımız belediyemiz sayesinde nihayet son bulacak. Şehrin en yoğun mahallelerinden bir tanesinde böyle bir sıkıntının yaşanmasına sebep olanları kınıyoruz. Bu kadar olmaz. Buradaki yolun iki ay boyunca kapalı olması binlerce kişiyi olumsuz etkilemesine rağmen bir türlü yapımından sorumlu olan Karayolları’ndan bir yetkiliye derdimizi anlatamadık. Bu sorunun çözülmesinde büyük emeği olduğunu bildiğimiz Belediye Başkanımız Hüsrev Kutlu’ya ve ekibine çok teşekkür ediyoruz.”

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz