Altınşehir Mahallesi’nin İçme Suyu Hattı Yenilendi

0
391

Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, ASKİM tarafından Altınşehir Mahallesi’nde gerçekleştirilen içme suyu hattı değişim çalışmalarını yerinde inceleyerek, “Halkımızı daha sağlıklı içme suyuna kavuşturmak için çalışmalarımız sürecek” diye konuştu.

Adıyaman’da eskiyen ve sağlıksız olan mevcut içme suyu hattını yenilemek için kolları sıvayan Adıyaman Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü (ASKİM) ekipleri, Altınşehir Mahallesi’nin eskiyen hattını yeniledi.

Farklı Seviyeli Köprülü Kavşak çalışmalarını fırsat bilerek Altınşehir Mahallesi’nin eskiyen içme suyu hattını yenilemek için çalışmaların sürdüğü Eğriçay Köprüsü üzerinde yenileme çalışması yapan ASKİM ekiplerinin çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, Adıyaman halkını daha sağlıklı ve nitelikli içme suyuna kavuşturmak için şehir genelinde gerçekleştirecekleri içme suyu hattı yenileme çalışmalarının ilkini Altınşehir Mahallesi’nde gerçekleştirdiklerini söyleyerek, “Eskiyen PVC hattını daha sağlıklı olan 500’lük HDPE borularla değiştiriyoruz” diye bilgi verdi. İncelemeler esnasında görevlilerden bilgi alan Başkan Kılınç, personeline kolaylıklar diledi.

İçme suyu hattının daha sağlıklı malzemelerle değiştirilmesinden duydukları memnuniyeti dile getiren mahalle sakinleri ise Belediye Başkanı Kılınç’a ve görevli personele teşekkür etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz