Alper:”Taraftarların Sloganı Aklıma Geldikçe Duygulanıyorum”

  0
  111

  Adıyaman Emniyet Müdürü Metin Alper, terör örgütü tarafından infilak ettirilen bombanın ardından vatandaşların ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, en çok “Gazlayın, coplayın ama şehit olmayın!” sloganın kendisini etkilediğini söyledi.

  Patlama sonrası Adıyaman halkının kendilerini yalnız bırakmadıklarını belirten Alper, 10 Aralık günü İstanbul’da bölücü terör örgütü tarafından bir bombalı saldırı gerçekleştirildiğini anımsatarak, bu saldırı neticesinde polis arkadaşlarının ve vatandaşların şehit olduğunu hatırlattı.

  Olayın öğrenildiği andan itibaren Adıyaman kamuoyunun, Adıyaman halkının 7’den 70’e, ilkokul öğrencilerinden üniversite öğrencilerine, sivil toplum kuruluşlarına, korucularına ve çok yaşlı köyden gelen vatandaşlara kadar kendilerini yalnız bırakmadığını bildiren Alper, “Bizleri yalnız bırakmadılar. Emniyet müdürlüğümüzü, emniyet müdürlüğümüzün çeşitli birimlerine, uygulama noktalarında görev yapan arkadaşlarımıza giderek, bu hain terörün yaptığına karşılık birlik, beraberlik mesajları verdiler. Arkadaşlarımızı ziyaret ettiler. Onlara çiçek verdiler. Onların morallerini yüksek tutmak adına Adıyamanlı’ya ne düşen varsa bunun hepsini yaptılar” dedi.

  Futbol Maçında Çok Duygulandım

  Futbol maçında çok duygulandığını aktaran Alper, şöyle devam etti: “Hatta futbol müsabakası vardı, hafta sonu orada da ben hem Cendere grubuna hem Şehriyaman grubuna ve diğer bütün taraftarlara ayrıca teşekkür ediyorum. Orada polise bağlılıklarını, vatanımıza, milletimize bağlılıklarını bildirdiler. Orada beni çok duygulandıran bir slogan oldu. İnanın gözlerim yaşardı, halen düşündükçe duygulanıyorum. Biz bu sloganı İstanbul’da da çok duyardık. “Gazlayın, coplayın ama şehit olmayın!” diye benim çevik kuvvet personelime her ne kadar bazı toplumsal olaylarda karşı karşıya gelinse de bu görev gereği ama o evlatlarımızın şehit olmasına ne kadar üzüldüklerini, böyle bir fedakarlığı da ben Adıyaman Spor taraftarlarına da çok teşekkür ediyorum. Yani bizlere bu destek olduğu sürece birlik ve beraberliğimiz hiçbir zaman bozulmayacaktır. Ondan kimsenin şüphesi olmasın”

  1 Karış Toprağımızı Kimse Alamaz

  Türkiye’nin bir karış toprağını kimsenin alamayacağının altını çizen Alper, “Türkiye Cumhuriyeti devleti, 1923’ten günümüze kadar 93 yıllık süre içerisinde bir karış toprağını hiç kimseye teslim etmedi. Birçok badire atlattık. Bu ülkeye yapılan saldırılar bir dönem gizliydi, şimdi aşikar oldu. Birçok terör örgütü ile mücadele ediyoruz. Ama bir karış toprağımızı vermedik. Allah izin verirse biz 2023’ü de birlikte göreceğiz. Yüzyıl sonra da Cumhuriyetin kuruluşundan, 100 yıl sonra da bir karış toprağımızın kimseye verilmediğine şahitlik edeceğiz. Beni ziyarete gelen ilköğretim öğrencileri de 50 sene sonra onlarda 60 yaşına geldiği zaman bu ülkenin halen payidar olduğunu görecekler. Bu anlamda ben şehit olan kardeşlerime, vatandaşlarımıza bir kez daha Cenabı Allah’tan rahmet diliyorum. Ailelerine sabır diliyorum. Adıyaman’ımızdan da her ne kadar Adıyaman nüfusuna kayıtlı olsa da Malatya’da defnettiğimiz bir kardeşimiz vardı. İl protokolü olarak hem Malatya’ya gidip aileyi ziyaret ettik, hem de taziyelerimizi Sayın Malatya valimiz nezdinde ilettik. Ben ayrıca basın mensuplarına da bu ziyaretinizden dolayı, bize verdiğiniz desteklerden dolayı bir kere daha Adıyaman kamuoyuna sizlerin huzurunda çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz