Alperen Ocakları’ndan 28 Şubat Açıklaması

  0
  109

  Adıyaman Alperen Ocakları Başkanı Sinan Önder, 28 Şubat darbesiyle ilgili yaptığı açıklamada, darbelerin önünde en net tavrı koyan kişinin Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun olduğunu kaydetti.
  Adıyaman Alperen Ocakları Başkanı Sinan Önder yaptığı açıklamada, herkesin köşe bucak kaçtığı dönemde kendilerinin dik durduğunu belirterek, şunları söyledi:
  “Herkesin köşe bucak kaçtığı dönemde bizler Cumhurbaşkanlığı önünde, ‘Türkiye İran olmaz’ diyenlere, ‘Türkiye İran olmaz ama, Türkiye’nin Suriye olmasına da bizler asla müsaade etmeyeceğiz’ dedik. Namlusunu millete çevirmiş tanka selam durmayız diyen bir Alperen ruhlu Muhsin Yazıcıoğlu ve alperenleri vardı.
  Alperenlerin tavrı gibi, duruşu gibi, demokrasiye inancı gibi tüm siyasi partiler ve mensupları da dik dursaydı 28 Şubat asla yaşanmazdı. Bizler milletin iradesinin üzerinde hiç bir güç tanımıyoruz. Milletin iradesine ipotek koymaya çalışanları, darbecileri, cuntacıları, demokrasi dışı müdahalecileri ve yandaşlarını ülkemizin geleceği ile oynadıkları, ülkemizi demokrasi ve ekonomik anlamda geriye attıkları için millete ve devlete ihanet edenler olarak ilan ediyoruz.
  28 Şubat post modern darbesi, 27 mayıs e-muhtırası, 1980 ihtilali ve 1960 ihtilallerini yapanlarını, demokrasiye sekte vuranları, milletin evlatlarının zindanlarda geleceklerini karartanları, başbakanları, bakanları, sağ – sol demeden milletin evlatlarını hiç uğruna idam edenleri, ailelerini perişan edenleri, geleceklerini karartanları, işlerinden ve eşlerinden edenleri, çoluk çocuklarını yetim bırakanları, fişleyenleri, Allah kahretsin, perişan etsin ve bir daha fırsat vermesin diyoruz.”

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz