AKEDAŞ’A TEPKİLER ÇIĞ GİBİ

  0
  63

  Adıyaman’da iki günden beri etkili olan fırtına, hayatı durdurma noktasına getirdi.

  İl genelinde etkili olan rüzgar nedeniyle birçok bölgede sıkıntılar çıktı.

  Kent merkezinde rüzgar nedeniyle elektrikler gitmesi vatandaşları perişan etti. Merkezin birçok bölgesinin doğalgaza geçmesinden dolayı vatandaşlar evlerinde soğuktan kıvrandı.

  – AKEDAŞ’A TEPKİLER ÇIĞ GİBİ

  Adıyaman’ın en soğuk günlerinin yaşandığı bu dönemde elektriklerin kesilmesi vatandaşların tepkisine neden oldu.

  Borcunu gününde yatırmayan yada birkaç günlük gecikmeyle anında vatandaşın elektiriğini kesen AKEDAŞ’a vatandaşlar çok sert tepki gösterdiler.

  AKEDAŞ’ın aynı hassasiyeti bu olaylarda da göstermesi gerektiğini aktaran vatandaşlar, “En küçük bir gecikmede kış, soğuk demeden anında elektriği kesiyorlar. Buna gösterdikleri hassasiyeti bu rüzgarda neden göstermiyorlar acaba ? Vatandaşı bu soğukta donduruyorlar. Her evde çocuk var. Milletin kendileri gibi maddi durumu iyi değil. Bir tane bu kuruma sesini çıkartan ne bir siyasi var, nede bir yetkili ? Adıyaman’ın durumu içler acısı. En ufak bir rüzgarda elektrikler gidiyor” diye konuştular.

  Esnaflarda duruma tepki göstererek, “İş yerlerimizde battaniye veya daha farklı ısınma aracı yok. Ya doğalgaz yada klima ile ısınıyoruz. Elektrikler gitmeye başladı yine. Ne işimizi yapabiliyoruz, nede kendi can sağlığımızı düşünebiliyoruz. Yazık, bu memlekete. 21. yüzyılda elektrikler nerede kesilir, tabiki Adıyaman’da” şeklinde konuştular.

  PHA

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz