AKEDAŞ’a Siyah Çelenkli Protesto

  0
  112

  Kahta İlçesinde AKEDAŞ Elektrik Dağıtım Şirketinin bakım nedeniyle iki gün üst üste elektrikleri saatlerce kesmesini siyah çelenk ile protesto eden Tekstilciler Derneği ve Kahta Gönüllüleri Platformu ortak basın açıklaması yaptı.
  M.Kemal Caddesi üzerinde bulunan AKEDAŞ Elektrik Dağıtım Şirketinin önünde toplanan vatandaşlar elektriklerin sık sık saat 08.00 ile 12:00 arasında sürekli olarak kesilmesini protesto etti.

  Tekstilciler Derneğinin hazırladığı siyah çelenk ADEDAŞ’ın giriş kapısına bırakıldı.

  Burada Tekstilciler Derneği Başkanı Mahmut Yetiş ve Kahta Gönüllüleri Platformu Başkanı Sebahattin Karakayalı tarafından ortak basın bildirisi okundu.
  Okunan basın bildirisinde şunlar kaydedildi:

  “Günlük yaşantımızın değişmez bir parçası ve olmazsa olmazlardan olan elektrikte sık sık yapılan kesintilerle hayatımızı ve işimizi adeta bir kabusa çevirmektedir. Dünyada teknoloji sürekli gelişirken, bunun aksine elektrik dağıtımında da o kadar bir gerileme var. İnsanlarımız sürekli kesintilerle karşı karşıya kalmaktadır. Burada toplanmamızın amacı bu elektrik kesintilerine dikkat çekmektir. Özellikle elektriklerin iş günü ve mesai saatlerinde kesilmesi büyük bir verim kaybına, iş kaybına ve zarara yol açmaktadır. Elektrik bakımı neden gösterilerek ya da bahane edilerek vakitli vakitsiz kesilmesi kabul edilemez. Bu kesintiler hafta sonu ya da gece geç saatlerde yapılarak da bakın yapılabilir. Bu talep ve şikâyetlerinizi yetkililere bildirmek üzere buradayız. Ancak ne yazık ki hiçbir yetkili ve muhatap olarak bulamamaktayız. Buna bir an önce kesin bir çözüm bulunmasını istiyoruz. Burada bizi destekleyen halkımıza ve bizi haber yapan basına da şükranlarımızı sunuyoruz”

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz