Ak Partili Metiner: Haşim Kılınç AYM’yi Yerle Bir Etmiştir

  0
  86

  AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’ın, açıklamalarıyla ‘zaten kat sayısı düşük olan’ Anayasa Mahkemesi’nin itibarını yerle bir ettiğini iddia etti.

  Seçim bölgesi Adıyaman’da temaslarda bulunan Mehmet Metiner, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Metiner, Haşim Kılıç’ın Anayasa Mahkemesi’nin 52’nci kuruluş yıldönümü töreninde yaptığı konuşma ile ilgili şunları söyledi:

  “Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, açıklamalarıyla Anayasa Mahkemesinin itibarını tartışma konusu yapmıştır. Zaten itibar kat sayısı düşük olan bir kurumu bence son çıkışıyla birlikte yerle bir etmiştir. Anayasa Mahkemesi’ne, Anayasa Mahkemesi’nin kararlarına Türkiye toplumun kahir ekseriyetinin kuşkuya yaklaşacağı kanaatindeyim. Siyaset yapmıştır, çok kötü ev sahipliği yapmıştır. Misafir olarak çağırdığı Başbakanımıza çok sert, saygısız, nobran, çok kaba bir dil kullanmıştır. Dolayısıyla dibine kadar politika yapmıştır. Taraf tutuğunu belirtmiştir. Paralel yargı içerisinde paralel bir vesayet odağının varlığına inanmadığını ortaya koymuştur. Dolayısıyla paralel yapıya bir biçimde arka çıkan bir söylem içinde bulunmuştur. Ben bu saatten sonra Anayasa Mahkemesi Başkanı koltuğunda oturmasını her bakımdan sorunlu görüyorum. İstifa etmesi gerektiğine inanıyorum. Önümüzde Cumhurbaşkanlığı seçimleri var. Yargı cübbesini çıkartsın ve siyasete soyunsun. Bugün kendisine arka çıkan partilerin ortak adayı olarak er meydanı siyaset meydanına çıksın derim. Kendisine çağrım budur.”

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz