AK Partiden Terör Olaylarına Tepki

  0
  94

  Hakkari’nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesindeki terör saldırısı Adıyaman’da protesto edildi.
  AK Parti İl Başkanı Seyfettin Bilen, geç saatlerde Gölbaşı Caddesi üzerinde bulunan Ak Parti İl binasında Ak Parti Milletvekili Halil Fırat, Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Merkez İlçe Başkanı Hakan Gürsoy ve  parti üyeleri ile basın toplantısı düzenledi.
  Burada açıklamada bulunan Bilen, bölge haklına rağmen, bölge halkı adına terör eylemleri yapanları şiddetle kınadıklarını söyledi.
  Bilen, bölge haklı adına terör eylemleri yapanları kınadıklarını belirterek, şunları kaydetti:
  “Bölge haklına rağmen, güya bölge haklı adına terör eylemleri yapanları şiddetle kınıyoruz. Ülkenin birlik ve beraberliğine kast eden şer odakları, asla emellerine ulaşamayacaklardır. Kürdüyle, Türküyle, Alevisi ve Sünnisiyle tek vücut olan aziz milletimiz, nifak tohumları eken bedbaht hainlere asla müsamaha göstermeyecektir. Ülkemize tuzak kurmakta ittifak eden ulusalcısı, PKK’lısı, paralelcisi ve diğer malum çevreler, milletin ittifakı karşısında hüsrana uğrayacaklardır. Bayramdan sonraki olaylar göstermiştir ki, terörün maksadı Kürt’lerin hakları ve halkların eşitliği değil, terörle uluslar arası küresel güçlere hizmet ederek ülkemizin geleceğine kast etmektir.  Dağlıca’da askerlerimize yapılmış olan menfur saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Terörün her türlüsünü lanetliyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli aileleri ve milletimize baş sağlığı, yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyoruz”

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz