AK Parti’den Suriye açıklaması

  0
  428

  AK Parti Adıyaman İl Başkanı İbrahim Halil Fırat, Suriye’de yaşanan katliamlara dair görüntülerin yayınlamasının yüreklerde derin yaralar açtığını söyledi.
  AK Parti Adıyaman İl Başkanı İbrahim Halil Fırat, Suriye’de yaşanan zulme dünyanın sessiz kaldığını, Esed ve yönetiminin tarihe kara bir leke olarak geçecek olan bu sistematik işkence ve katliamlara imza attığını kaydetti.
  Fırat açıklamasında, “Bir yandan en ağır silahlarla, halkına çevirdiği füzelerle, varil bombalarıyla ve kimyasal silahlarla katliama maruz bıraktığı halkın direnişini kıramamanın verdiği gözü dönmüşlük ile ele geçirdiği direnişçileri sistematik işkencelerle öldürerek adeta halkına karşı beslediği kini kusmaktadır. Bu kara tablo içerisinde özellikle ülkemizde, bazı hasta ruhların ve bozuk zihinlerin ürettiği, insani, manevi ve milli duygulardan uzak bazı fikirlerle beslenen kesimler, hükümetimizin kardeş Suriye halkının bu mağduriyeti neticesinde sınır kapılarını sonuna kadar mültecilere açmasını ve mağdur Suriye halkına insani yardımları ulaştırmasını, savaşı finanse etmek ve desteklemek olarak yansıtmak gafletine girmişlerdir. Batı’nın Türkiye ile Suriye arasında çıkarmak istediği savaşa, bu uğurda Akdeniz üzerinde düşürülen uçağımıza ve şehit olan iki pilotumuza rağmen yanaşmayan, bunun yerine insani yardım ve mülteciler hukukunu uygulayan, bu durumun getirdiği tüm ekonomik zorluğa direnen hükümetimizin duruşu, ne yazık ki kendi ülkemizdeki bazı kör zihinler tarafından, muhalif olmak adına zaman zaman eleştiriye tabi tutulmaktadır. Rahat koltuklarda oturarak ahkam kesen, yardım konvoylarımızı dünyaya teröre yardım olarak yansıtma yarışına giren bu hastalıklı zihinler, sanıyoruz ki dün ortaya çıkan insanlık suçu görüntülerinin karşısında derin bir utanç yaşamak zorunda kalmışlardır. Bu utanç nedeniyle; kendi devletinin, hükümetinin ve Başbakanının tüm dünyadaki sessizliğe rağmen, Suriye halkının yaşadığı trajediyi her platformda dile getirmesinin ve dünyadaki bu Onurlu Yalnızlığı tercih etmesinin onurunu ve şerefini bu kesimler yaşayamayacaktır.
  Bizler AK Parti olarak; gerek yardımlarımızla, gerekse Uluslar arası platformlarda savunduğumuz değerlerle, kardeş Suriye halkının haklı davasında her zaman yanlarında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Bizler bunu, büyük devlet olmanın bilinci ve sorumluluğu ile yapıyoruz. Bizler bunu, dünyadaki mazlumların ümidi olduğumuz için, onların ümitsizliğe kapılmaması için yapıyoruz. Bizler bunu, insanlık suçlarına karşı dünyanın kapattığı gözünü açmak için yapıyoruz. Bizler bunu, çocuklarımızın gözlerinin içine bakabilmek için, tarihin bize verdiği büyük devlet olma sorumluluğunu çocuklarımıza aşılamak için yapıyoruz” dedi.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz