Ak Parti’den Gazi ve Şehit Ailelerine Ziyaret

  0
  60

  AK Parti Adıyaman İl teşkilatı gazi ve şehit ailelerini yalnız bırakmayarak, her yıl yaptıkları ziyareti yine gerçekleştirdi.
  AK Parti İl Başkanı Halil İbrahim Fırat, Kadın Kolları Başkanı Ayla Pektaş, Sosyal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Hicri Alkan ve parti yöneticileri, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Adıyaman Şubesi Başkanı Haci Erdengi ile birlikte gazi ve şehit ailelerini ziyaret etti. 18 Mart Şehitleri anma ve Çanakkale Zaferi’nin 99. Yıl dönümü etkinlikleri kapsamında parti teşkilatı her yıl gazi ve şehit ailelerini ziyaret ediyor. Bu yılda 2004 yılında Kıbrıs’ta görev dönüşü kaza yaparak gazi olan Mehmet Altunbay ile 2012 yılında Şırnak’ın Beytuşebap ilçesinde şehit olan Serdar Küpeli’nin annesi Ayşe, babası Mehmet Küpeliyi ziyaret etti.
  Gazi Mehmet Altunbay bu tür ziyaretlerin kendilerini onure ettiğini belirterek, “Unutulmamak, hatırlanmak her şeyden ziyade psikolojik olarak insanı rahatlatıyor. Geldiğiniz için teşekkürler, çok sağ olun” dedi.
  Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Adıyaman Şubesi Başkanı Haci Erdengi ise AK Parti teşkilatına kendilerine gösterilen ilgilerinden ve duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti.
  AK Parti İl Başkanı Halil İbrahim Fırat ise konuşmasında, “18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferinin 99. Yıl dönümünü kutladık. Bu bağlamda daha önceki senelerde olduğu gibi şehit ve gazi ailelerini ziyaret ediyoruz. AK Parti olarak iktidara geldiğimiz dönemden bu güne kadar şehit aileleri ve gazilerimize yönelik iyileştirmeler gerçekleştirdi. Harp malulü veya vazife malulü statülerini ortadan kaldırdık. Asker ocağında harp veya vazife malulü ayrımı yapılmadan kanunda gazilik veya şehitlik düzenlemesi getirildi. Onlara pozitif ayrımcılık tanındı. Biz her zaman onların yanındayız. Bir sorun veya sıkıntıları olması halinde yine yanlarında olacağız. Bu vatan ve bizler onlara minnettarız. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum” diye konuştu.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz